Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/12/03.jpg Węzeł Kwiatowa w Wejherowie – nowy tunel pod torami kolejowymi

Węzeł Kwiatowa gotowy dzięki unijnemu wsparciu. „To duża zmiana dla mieszkańców Wejherowa”

Węzeł Kwiatowa – nowy tunel pod torami kolejowymi. Mat. prasowy Urzędu Miejskiego w Wejherowie
04.12.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
04.12.2020

Już od soboty, 5 grudnia mieszkańcy Wejherowa będą mogli korzystać z nowo wybudowanego Węzła Kwiatowa, w tym z tunelu drogowego pod torami kolejowymi. To największa tego typu budowa w historii miasta. Udało się ją zrealizować dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Utworzenie nowoczesnego Węzła Kwiatowa w Wejherowie zwiększy sprawność poruszania się po mieście poprzez umożliwienie mieszkańcom przesiadania się na różne środki komunikacji. Według szacunków z wybudowanej infrastruktury rocznie skorzysta blisko 5 mln pasażerów transportu zbiorowego.

– To duża zmiana dla mieszkańców Wejherowa, która poprawi płynność ruchu drogowego, ale też umożliwi bezkolizyjne połączenie północnej i południowej części miasta dzięki tunelowi pod torami kolejowymi. Wiem, że mieszkańcy bardzo na to rozwiązanie czekali i cieszę się, że udało się je zrealizować. Takie inwestycje najlepiej pokazują, jak dzięki środkom unijnym zmieniają się nasze miasta i poprawia się komfort życia ich mieszkańców – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Poza tunelem w ramach tej inwestycji zmieniono m.in. układ drogowy w sąsiedztwie dworca kolejowego oraz wybudowano parking wraz z nowymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizacją świetlną, oświetleniem i monitoringiem, a także zejściami i windami do tunelu pieszego przy dworcu.

Całkowita wartość tego projektu to 26,9 mln zł, z czego dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniosło ponad 18,2 mln zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.