Udział w warsztatach i działaniach jest nieodpłatny. Więcej informacji o warsztatach pod nr tel. 798 402 158. Koordynatorką projektu jest Sylwia Starkowska.

Czym jest Pracownia dzielnica?

To projekt otwarty na słupskie Podgrodzie, najbliższe sąsiedztwo Galerii Kameralnej BGSW przy ul. Partyzantów. Warsztaty poprowadzą Agnieszka Piksa i Marcin Dymiter. Przestrzeń galerii otwiera się na dzielnicę i realizatorzy zajęć chcą, by stała się miejscem do aktywnego włączania mieszkańców w działania artystyczne, by była przestrzenią sąsiedzką, zapraszającą do rozmów i zacieśniania więzi społecznych. Chodzi o to, aby mieszkańcy pokazali dzielnicę. To, co wspólnie uda się stworzyć w procesie warsztatów, zostanie zaprezentowane pod koniec roku. Projekt ma być długofalowym procesem (współ)pracy z lokalną społecznością. Chodzi w nim o aktywizację, integrację i stałą relację z mieszkańcami Podgrodzia, a także przeciwdziałanie wszelkim dyskryminacjom i wykluczeniom.

Na czy będą polegały warsztaty?

Chodzi o zmapowanie otoczenia na nowo, spojrzenie na nie z zupełnie innej perspektywy. Rama działań oparta jest na otwartości, uwzględnieniu perspektywy mieszkańców i wzajemne uczenie się. Działania Agnieszki Piksy oparte na rozmowach z mieszkańcami przyczynią się po powstania serii rysunków, kolaży, a w efekcie e-booka, którego fabułą będą zasłyszane historie, anegdoty i opowieści na temat Podgrodzia. Natomiast Marcin Dymiter poprowadzi warsztat dźwiękowy polegający na dialogu pomiędzy osobami uczestniczącymi, przestrzenią a zaprojektowanym dźwiękiem. Działanie Marcina Dymitera można nazwać aktywną kompozycją lub utworem partycypacyjnym. Bez obecności i zaangażowania uczestniczek i uczestników, nie dojdzie do wykonania utworu. Praca łączy w sobie dostępne technologie (smartfon, kody QR) i ruch, a dzięki instrukcji, która jest jednocześnie partyturą przestrzenną, opisującą działanie, wykonany zostanie utwór, skoncentrowany na obecności i zmienności położenia.

Harmonogram

  • Warsztaty z Agnieszką Piksą Stałe i niestałe
    25 października 2024 r., piątek, godz. 17.00-20.00
    28 października 2024 r., poniedziałek, godz. 17.00-20.00
  • 4 listopada 2024 r., poniedziałek, godz. 17.00-20.00
  • 8 listopada 2024 r., piątek , godz. 17.00-20.00
  • 11 listopada 2024 r., poniedziałek, godz. 17.00-20.00

Opowieści można wysyłać także na maila artystki: piksaa@gmail.com

Warsztaty z Marcinem Dymiterem „Dźwięk w ruchu”

  • 19-20 listopada 2024 r., wtorek, środa, godz. 17.00 – otwarta sesja dźwiękowa – warsztaty „Dźwięk w ruchu”
  • 23 listopada 2024 r., sobota, godz. 18. 00 – premiera „Dźwięku w ruchu”
    godz. 19.00 – koncert projektu Emiter