Aktualności

Człowiek ponad granicami – konkurs

Do 6 lutego 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni wydłużyło termin zgłoszeń w konkursie „Człowiek ponad granicami" na najlepszy reportaż filmowy lub fotograficzny poświęcony tematyce migracji. Główna nagroda to 5 tys. złotych i szansa zaprezentowania pracy na największym festiwalu podróżniczym w kraju – Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy.

Grand Prix dla Pętli Żuławskiej!

Kilkaset kilometrów dróg wodnych, pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych – mowa o Pętli Żuławskiej, szlaku rzecznym łączącym Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym i Elbląskim Węzłem Wodnym. Ten kilkuletni projekt został doceniony w XI edycji konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu i zdobył nagrodę Grand Prix, przyznawaną przez ministra sportu i turystyki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 lutego 2015 r. o godz. 12.00, podczas Targów Sportów i Rekreacji „Wiatr i Woda" w Centrum Wystawienniczym w Warszawie, przy ul. Marsa 56 c.

Rusza kolejna edycja Kina pod żaglami

Kino pod żaglami wraca do Gdyni. W czwartek, 19 lutego 2015 r., w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego odbędzie się spotkanie z załogą jachtu Lady Dana 44. Wstęp jest wolny.

Kurs na certyfikowanych przewodników po ECS

Jesteś przewodnikiem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Interesujesz się historią współczesną? Chcesz poznać pasjonującą historię Polski i Europy opowiedzianą w wyjątkowym miejscu? Zostań przewodnikiem po Europejskim Centrum Solidarności! Zgłoszenia na kurs przyjmowane są do 2 marca 2015 r.

Kolosalna impreza

Przez trzy dni, od rana do wieczora, w hali Gdynia Arena zobaczymy kilkadziesiąt pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najważniejsze polskie osiągnięcia eksploracyjne 2014 roku. Ponadto drugie tyle prezentacji będzie można oglądać w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Największa tego typu impreza w Europie, 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączone z Kolosami 2014, rozpocznie się w piątek, 13 marca 2015 r. w Gdyni.

Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej

W Gdyni rodzi się nowa inicjatywa dużej grupy podmiotów powiązanych wspólną ideą wykreowania województwa pomorskiego jako atrakcyjnego miejsca dla rozwoju turystyki zdrowotnej, turystyki medycznej oraz SPA – zrzeszająca się w postaci Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej. Uroczysta inauguracja działalności odbędzie się 11 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego.

Filmowe opowieści w Kinie pod żaglami

„Szukając domu" to kolejny film, który będzie można zobaczyć w Kinie pod żaglami w Gdyni. Seans odbędzie się w czwartek, 12 marca 2015 r. w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wstęp jest wolny.

Marek Kamiński na szlaku wartości

Ponad 4 tysiące kilometrów, około 100 dni, tyle samo spotkań i pytań o najważniejsze w życiu wartości. Marek Kamiński 16 marca 2015 roku wyruszył w pieszą podróż z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Przemierzy Szlak św. Jakuba, znany potocznie jako Camino, po to, by inspirować i skłonić do refleksji.

Zapraszamy Norwegów nad polski Bałtyk

Pokazanie różnorodności polskiej oferty turystycznej, od typowych weekendów w dużych miastach, poprzez szeroki wachlarz produktów turystyki aktywnej, na wellness & spa, świetnej kuchni i możliwościach udanych zakupów kończąc – oto główny cel kampanii promocyjnej polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego w Norwegii.

Czas pisać kolejny rozdział historii lotnictwa

Rozpoczął się proces rejestracji do 5. Konkursu Lotów Red Bull. Są to kreatywne zawody dla konstruktorów i pilotów, oczywiście amatorów, którzy chcą wystartować na własnoręcznie zmontowanych obiektach latających. Wybrane drużyny zmierzą się ze sobą 16 sierpnia 2015 r.w Gdyni.