To już druga edycja targów. Obecnych będzie około stu wystawców z innowacyjnej branży zielonej energetyki.

Jedyne takie miejsce

Edu Offshore Wind to wydarzenie organizowane zarówno dla młodzieży poszukującej pracy w perspektywicznej branży zielonej energetyki, jak również dla innowacyjnych firm potrzebujących wykwalifikowanych pracowników. To nie tylko konferencja, przestrzeń do networkingu i wystawa eksponatów. To przede wszystkim interaktywne doświadczenie, które przynosi naukę i zabawę w jednym miejscu.

– Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji targów „ Zarażamy pasją do zielonej energetyki” chcemy zwrócić uwagę, że transformacja energetyczna Polski to oparcie się na alternatywnych źródłach energii takich jak magazyny energii, wodór, technologie kwantowe, fotowoltaika. Podczas targów będziesz mieć okazję zgłębić tajniki ekologii morskiej i znaczenia odnawialnych źródeł energii. To doskonała szansa na zdobycie wiedzy praktycznej, którą możesz wykorzystać w swojej przyszłej karierze – podkreśla Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Targi skierowane są do młodzieży szkolnej oraz studentów. A co ciekawego jest w programie targów?

Będzie się działo

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się przedstawiciele branży offshore, morskiej czy stoczniowej, przedstawiciele firm technologicznych, centra szkoleniowe GWO, przedstawiciele różnego typu usług badawczych czy środowiskowych, uczelni i szkół wyższych, organizacji związanych z branżą morskiej energetyki wiatrowej, ale i pozostałych gałęzi sektora odnawialnych źródeł energii oraz wielu instytucji wspierających zarówno edukację jak i sektor energetyczny. Ale to nie wszystko.

– Uczestnicy targów będą mogli wcielić się w rolę kapitana statku dzięki symulatorom Crew Transfer Vessel. A może zainteresuje ich odwiedzenie boi oceanicznej, gdzie zdalnie można zbadać parametry wody – wylicza niektóre atrakcje targów, Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

Wyjątkowym miejscem będzie specjalna strefa dla, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą staży i praktyk.

– Warto tam zabrać swoje CV, gdyż tam będzie można spotkać rekruterów, którym będzie można bezpośrednio przekazać swoje dokumenty – dodaje Lipińska.

Dodatkowo, doradcy WUP przygotowali dla młodzieży testy identyfikacji talentów, testy preferencji przedsiębiorczych oraz katalog wartości ważnych w pracy, aby pomóc odkryć mocne strony i zainteresowania uczestników.

Zobacz program targów

Tak było rok temu

To już druga odsłona targów. A jak było w zeszłym roku? Dwa targowe dni pokazały jak ogromne jest zainteresowanie uczniów morską energetyką wiatrową i pracą w tym obszarze. AmberExpo odwiedziło prawie 6 tysięcy gości.  Wystawiało się 70 wystawców. Odbyły się dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań. Uczestnicy mówili jedno – to była świetna okazja do wyboru ścieżki kariery w tej innowacyjnej i przyszłościowej branży, która może stać się pomorską specjalnością.

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” i jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności