Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/foto.jpg Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Specjalny pokaz spektaklu „Upiory”

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Specjalny pokaz spektaklu „Upiory”

Scena ze spektaklu „Upiory”. Mat. prasowy Teatru Wybrzeże
17.08.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
17.08.2022

W ramach programu Kultura dostępna w niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. o godz. 18.30 na scenie Stara Apteka zaprezentowany zostanie spektakl „Upiory” z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich asystentów przewidziano specjalną pulę biletów.

Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami są przedstawiciele różnych grup, m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach tegorocznej edycji programu w Teatrze Wybrzeże do grudnia 2022 r. realizowany będzie cykl pokazów czterech spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z kasą biletową pod nr tel. 519 155 636 lub e-mail: bilety@teatrwybrzeze.pl. Koordynatorką projektu jest Anna Augustyniak, tel. 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl.

.

„Upiory”

Kochająca matka próbuje uchronić syna przed dziedzictwem, jakie pozostawił mu jego nieżyjący ojciec, ale pełna rodzinnych tajemnic intryga staje się dla młodego Osvalda pułapką, w którą wcześniej czy później musi wpaść.

Sztuka norweskiego klasyka Henryka Ibsena dotyka bolesnego problemu dziedziczenia po przodkach konsekwencji ich czynów i doświadczeń, a jej wymowa jest niemal tak samo tragiczna jak grecki dramat, w którym ucieczka przed przeznaczeniem jest niemożliwa, a każda próba ominięcia go, kończy się katastrofą.

Autor sztuki: Henrik Ibsen
Przekład: Anna Marciniakówna
Dramaturgia i reżyseria: Olga Grzelak (Zdenka Pszczołowska)
Scenografia i kostiumy: Anna Oramus
Muzyka: Andrzej Konieczny
Wizualizacje: Natan Berkowicz
Reżyseria światła: Klaudyna Schubert
Choreografia: Oskar Malinowski

W spektaklu występują:

  • Małgorzata Brajner – Helena Alving,
  • Grzegorz Otrębski – Osvald Alving,
  • Maciej Konopiński – Ksiądz Manders,
  • Jacek Labijak – Stolarz Engstrand,
  • Agata Woźnicka – Regina Engstrand.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.