Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/10/foto.jpg Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Specjalny pokaz spektaklu „Emigrantki”

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Specjalny pokaz spektaklu „Emigrantki”

Scena ze spektaklu „Emigrantki”. Fot. Bartosz Bańka
06.10.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
06.10.2021

W ramach programu Kultura dostępna w sobotę, 23 października 2021 r. w Starej Aptece zaprezentowany zostanie spektakl „Emigrantki” z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami są przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach tego programu Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Razem w teatrze, czyli cykl pokazów czterech spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Projekt będzie realizowany do grudnia 2021 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z jego koordynatorem drogą mailową: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl

„Emigrantki”

W spektaklu pokazana jest polska emigracja zarobkowa z perspektywy ciężko pracujących kobiet, do tego matek wychowujących swoje dzieci na odległość. Dramat ukazuje ich pełną napięć relację pomiędzy sobą, trudne życie codzienne, problemy tożsamościowe, życie na walizkach i poczucie straconego życia osobistego, które próbują odkupić zarabianymi na swoje dzieci pieniędzmi. W niesprzyjających macierzyństwu warunkach są niezwykle heroicznymi matkami, które żyją w poczuciu przegranego macierzyństwa…

23 października 2021 r., sobota, godz. 19.30
Teatr Wybrzeże
scena Stara Apteka
ul. Teatralna 2, Gdańsk

Autor sztuki: Radosław Paczocha
Reżyseria: Elżbieta Depta
Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
Światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Maciej Szymborski
Konsultacja choreograficzna: Nicola Egwuatu
Konsultacja wokalna: Anna Domżalska
Asystent reżysera, inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują:
Małgorzata Brajner – Zosia,
Katarzyna Figura – Teresa,
Justyna Bartoszewicz – Monika.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.