Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami są przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach tego programu Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Razem w teatrze, czyli cykl pokazów czterech spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Projekt będzie realizowany do grudnia 2021 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z jego koordynatorem drogą mailową: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl

„Emigrantki”

W spektaklu pokazana jest polska emigracja zarobkowa z perspektywy ciężko pracujących kobiet, do tego matek wychowujących swoje dzieci na odległość. Dramat ukazuje ich pełną napięć relację pomiędzy sobą, trudne życie codzienne, problemy tożsamościowe, życie na walizkach i poczucie straconego życia osobistego, które próbują odkupić zarabianymi na swoje dzieci pieniędzmi. W niesprzyjających macierzyństwu warunkach są niezwykle heroicznymi matkami, które żyją w poczuciu przegranego macierzyństwa…

23 października 2021 r., sobota, godz. 19.30
Teatr Wybrzeże
scena Stara Apteka
ul. Teatralna 2, Gdańsk

Autor sztuki: Radosław Paczocha
Reżyseria: Elżbieta Depta
Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
Światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Maciej Szymborski
Konsultacja choreograficzna: Nicola Egwuatu
Konsultacja wokalna: Anna Domżalska
Asystent reżysera, inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują:
Małgorzata Brajner – Zosia,
Katarzyna Figura – Teresa,
Justyna Bartoszewicz – Monika.