Taryfa Pomorska obowiązuje od 1 lipca 2020 roku.

 

Ta sama cena u różnych przewoźników

Dzięki jednolitej taryfie opłat za bilety kolejowe w Pomorskiem, pasażerowie w tej samej cenie mogą odbywać podróż zarówno w pociągach SKM, jak i PolRegio na wybranej trasie (również na linii PKM). Dostępne są m.in. bilety odcinkowe, których cena zależna jest od długości przejazdu, bilety aglomeracyjne, obowiązujące na obszarze konkretnych miast, bilety specjalne, czyli np. dobowe i trzydobowe oraz opłaty za rezerwację miejsca na rower. Ponadto pasażerowie mogą kupować bilety miesięczne, które obowiązują i w pociągach SKM, i PolRegio.

Cennik biletów normalnych tabela

Cennik biletów odcinkowych wg taryfy normalnej.

 

– Nowością jest wprowadzenie na obszarze aglomeracji biletów miejskich – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. – Jednorazowy kosztuje 4,40 zł, a miesięczny 92 zł. Pasażerowie mogą korzystać z dwóch rodzajów takich biletów: jeden pozwala na przejazd na obszarze Gdańska i Sopotu pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce–Gdańsk Osowa–Sopot Kamienny Potok. Drugi jest ważny w granicach Gdyni i Sopotu, a więc pomiędzy stacjami Gdynia Cisowa–Gdynia Karwiny–Sopot Wyścigi. Co ważne, to pasażer samodzielnie wybiera, czy chce jechać pociągiem SKM, czy PolRegio, a cena i bilet pozostają bez zmian – informuje dyrektor Manikowski.

Cennik biletów miejskich

Ceny biletów, które obowiązują w granicach miasta Gdańska i Sopotu (Gdańsk Lipce – Gdańsk Śródmieście – Sopot Kamienny Potok – Gdańsk Osowa) LUB w granicach miasta Gdyni i Sopotu (Gdynia Cisowa – Sopot Wyścigi – Gdynia Karwiny).

 

Dla osób, które chcą przejechać dowolną trasę w obszarze całego Trójmiasta (pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce–Gdańsk Osowa–Gdynia Cisowa), powstał bilet trójmiejski. Kosztuje 6,50 zł za bilet jednorazowy lub 136 zł za miesięczny. Jest to korzystniejsza cena w porównaniu do biletu odcinkowego na tej trasie. Ponadto w Taryfie Pomorskiej na obszarze ograniczonym stacjami Gdańsk Lipce–Żukowo–Wejherowo obowiązuje nowy bilet dobowy strefowy w cenie 15 zł oraz bilet trzydobowy w cenie 30 zł. Bilety te pozwalają na wielokrotne przejazdy w wyznaczonym obszarze.

Od lipca 2020 roku wprowadzona została jedna cena za przewóz roweru. Wynosi 3 zł, za wyjątkiem odcinka pomiędzy przystankami Wejherowo i Gdańsk Śródmieście, gdzie przewóz jest bezpłatny (dotyczy to tylko pociągów o napędzie elektrycznym).

 

Gdzie kupować bilety?

Bilety na przejazdy można kupować w kasach na stacjach i w automatach biletowych na przystankach. Dostępne są również u kierownika pociągu oraz w aplikacjach mobilnych, np. Koleo, SkyCash czy Bilkom. Specjalną aplikację przygotowała też spółka PolRegio.

Zobacz: Cennik usług przewozowych Taryfa Pomorska z obowiązującymi zniżkami (pdf).

Czytaj także: Informacja SKM o zmianie cennika przewozów.