Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/10/rondo-pelplinska-0964.jpg Starogard Gdański. Zakończyła się przebudowa ważnego skrzyżowania na drodze wojewódzkiej 222

Starogard Gdański. Zakończyła się przebudowa ważnego skrzyżowania na drodze wojewódzkiej 222

Fot. mat. ZDW w Gdańsku
28.10.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
28.10.2022

Koniec utrudnień na drodze wojewódzkiej 222 w Starogardzie Gdańskim. Od 28 października kierowcy mogą korzystać z przebudowanego skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej. Inwestycja była współfinansowana z budżetu samorządu województwa pomorskiego.

Prace kosztowały ponad 6 mln zł, z czego 3,2 mln zł. pochodziło z budżetu województwa.

Niebezpieczne miejsce

Droga wojewódzka 222 jest jedną z bardziej obciążonych ruchem dróg w regionie. Każdego dnia korzysta z niej ponad 10 tys. pojazdów. Skrzyżowanie ulicy Pelplińskiej i Pomorskiej w Starogardzie Gdańskim było jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście. Dochodziło tu do licznych kolizji. Samorządowcy ze Starogardu Gdańskiego od lat apelowali o jego przebudowę. Przeszkodą był brak środków finansowych. Wiosną 2021 r. radni województwa podjęli decyzję o zabezpieczeniu w budżecie województwa 3,2 mln zł na przebudowę skrzyżowania. Prace budowlane trwały rok.

Tak wyglądało skrzyżowanie ulicy Pelplińskiej i Pomorskiej. Fot. mat. ZDW w Gdańsku

Nowe skrzyżowanie

Miejsce zmieniło się nie do poznania. Konstrukcja jezdni została wzmocniona, a zamiast wcześniejszego kolizyjnego skrzyżowania powstało rondo. Zmodernizowane zostało oświetlenie a infrastruktura podziemna została przebudowana. Z inwestycji ucieszą się również piesi. Zyskali oni nowe chodniki i przejścia przez jezdnie. Uporządkowana została zieleń, a w ramach kompensacji za wycięte krzewy i drzewa nasadzono nowe rośliny.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.