Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/buck-2853955_1920.jpg Monety 1 i 2-złotowe

Przedsiębiorco! Nie czekaj i złóż wniosek o Pożyczkę Płynnościową

Fot. pixabay.com
02.11.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
02.11.2020

Kończy się czas na składanie wniosków o udzielenie preferencyjnej Pożyczki Płynnościowej. Ze wsparcia mogą skorzystać firmy dotknięte negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Pieniądze pomogą utrzymać zatrudnienie i zachować płynność finansową.

 

Pożyczek udziela Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

 

Czym jest Pożyczka Płynnościowa?

Oferowana przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy Pożyczka Płynnościowa to wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. – Środki z pożyczki pomogą przedsiębiorstwom, które zostały dotknięte skutkami pandemii koronawirusa, utrzymać płynność finansową – mówi Aneta Grzębska, prezes  Zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Wsparcie można przeznaczyć na cele o charakterze obrotowym lub inwestycyjnym. – Mogą to być także wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, to 150 tys. zł. Nie wymagamy wkładu własnego pożyczkobiorcy – informuje. Warunki pożyczki są bardzo korzystne. Przy zastosowaniu pomocy de minimis oprocentowanie wynosi 0 proc., okres spłaty też jest dogodny i wynosi do 60 miesięcy. – Ale co ważne, możemy udzielić nawet do 12 miesięcy „wakacji kredytowych” w spłacie – podkreśla Grzębska.

 

64 milionów złotych wsparcia

Pomorski Fundusz Pożyczkowy w ramach mechanizmu finansowego Pożyczka Płynnościowa  dysponuje łącznie 64 mln zł. – Pieniądze na wsparcie pochodzą z dwóch źródeł. Pierwsze 30 mln zł to środki własne samorządu województwa pomorskiego. Pozostała kwota pochodzi ze środków Unii Europejskiej – wyjaśnia prezes PFP. Warto też pamiętać, że Pożyczka Płynnościowa uzupełnia paletę instrumentów finansowych dostępnych na Pomorzu dzięki środkom samorządowym oraz  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Złóż wniosek już teraz!

Nabór wniosków o Pożyczkę Płynnościową trwa do końca 2020 r. lub do wyczerpania puli środków. – Zachęcam jednak przedsiębiorców do jak najszybszego składania dokumentów. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę możliwości pozyskania wsparcia, szczególnie, że sytuacja związana z pandemią jest bardzo dynamiczna i wiele branż boryka się z coraz większymi problemami. Wszystkich niezbędnych informacji udzielą nasi doradcy – zaprasza Aneta Grzębska.

Wnioski można składać drogą elektroniczną. Lista doradców oraz szczegółowe informacje i regulaminy znajdują się na stronie Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.