Komunikaty prasowe

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia marszałka

01.03.2023

W tym rok młodym sportowcom przyznano 50 stypendiów o łącznej wartości 400 tys. zł. Najwięcej z nich otrzymali żeglarze, szermierze, pływacy, wioślarze i kolarze. Aby je otrzymać, musieli m.in. osiągnąć wysokie wyniki na mistrzostwach świata, Europy lub Polski.

 

O stypendium marszałka województwa pomorskiego mogą się ubiegać się sportowcy, którzy uprawiają dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub objętą systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Stypendia przyznano: 20 w kategorii młodzieżowiec, 15 w kategorii junior oraz 15 w kategorii junior młodszy. Będą one wypłacane od 1 lutego do 30 listopada 2023 r.

Wśród młodych sportowców pełno i z niepełnosprawnościami znalazło się: 14 żeglarzy, 5 pływaków, 8 szermierzy i szermierek, 5 uczniów zajmuje się wioślarstwem, jest 4 kolarzy, 2 zapaśniczki, 2 kickbokserki, a także jeden judoka, łyżwiarka szybka, pięcioboista, triathlonista, siatkarka, bilardzista, jedna uczennica uprawia sporty saneczkowe, a jedna zdobywa sukcesy grając w tenis stołowy.

Więcej o stypendiach można przeczytać tutaj, pod tym linkiem znajduje się lista stypendystów, a zdjęcia (materiały UMWP) można pobrać tu.