Komunikaty prasowe

Masz poniżej 30 lat i mieszkasz w Gdańsku? Zostań wolontariuszem w Bremie

13.01.2023

Wolontariat w Bremie w północnych Niemczech jest przeznaczony dla osób, które lubią wyzwania, są otwarte, zmotywowane do pracy i mają od 18 do 30 lat. Praca rozpocznie się 1 sierpnia 2023 r. i potrwa do 31 lipca 2024 r. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 lutego.

 

Stowarzyszenie Natur Kultur z Bremy we współpracy z Kancelarią Senatu Bremy poszukują wolontariusza z takich krajów jak: Łotwa, Turcja, Polska, Ukraina i Izrael. Z Polski najchętniej widziani są osoby z Gdańska. Jednak można też złożyć wniosek, jeśli jest się połączonym z miastem w inny sposób.

Wolontariusz z Polski powinien być w wieku od 18 do 30 lat, mówić po angielsku (B2 lub więcej) i/lub niemiecku (A2 lub więcej) lub chcieć poprawić swoje umiejętności językowe, mieć wysoki poziom motywacji, chęć samorozwoju i gotowość do pracy z różnymi grupami wiekowymi. Wolontariusz będzie pracować w wielokulturowym zespole ekspertów z różnych dziedzin. Jego zadaniem będzie m.in. pomoc we wzmocnieniu partnerstwa wymiany młodzieży za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ma też pomagać w zwiększeniu widoczności działań networkingowych międzynarodowej pracy w Bremie.

Żeby zgłosić się na wolontariat, należy wypełnić formularz na stronie ESC Volunteering at Freie Hansestadt Bremen Senatskanzlei, Germany – NaturKultur. W razie pytań kontakt: lina@naturkultur.eu.

Więcej o wolontariacie można przeczytać tutaj.