Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/01/people-gfa82d27bb_1920.jpg Jesteś kreatywny i masz poniżej 30 lat? Zostań wolontariuszem w Bremie

Jesteś kreatywny i masz poniżej 30 lat? Zostań wolontariuszem w Bremie

Fot. Pixabay.com
13.01.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.01.2023

Jesteś osobą otwartą, zmotywowaną do pracy w zespole oraz z osobami z różnych krajów, kultur i religii. Chcesz wyjść z inicjatywą i zrealizować własny projekt? Możesz zostać wolontariuszem w Bremie. Praca rozpocznie się 1 sierpnia 2023 r. i potrwa do 31 lipca 2024 r. Zgłoszenia do 26 lutego.

Jeśli chcesz się zgłosić, wypełnij formularz na stronie ESC Volunteering at Freie Hansestadt Bremen Senatskanzlei, Germany – NaturKultur. W razie pytań kontakt: lina@naturkultur.eu.

Dla kogo?

Stowarzyszenie Natur Kultur z Bremy we współpracy z Kancelarią Senatu Bremy poszukują jednego wolontariusza z takich krajów jak: Łotwa, Turcja, Polska, Ukraina i Izrael. Najlepiej, aby pochodził z Rygi, Izmiru, Gdańska, Odessy i Hajfy. Jednak można też złożyć wniosek, jeśli jest się połączonym z jednym z tych miast w inny sposób.
Wolontariusz z Polski powinien być w wieku od 18 do 30 lat, mieszkać w Gdańsku, mówić po angielsku (B2 lub więcej) i/lub niemiecku (A2 lub więcej) i/lub chcieć poprawić swoje umiejętności językowe, mieć wysoki poziom motywacji, chęć samorozwoju i gotowość do pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Jakie zadania otrzyma?

Wolontariusz będzie pracować w wielokulturowym zespole ekspertów z różnych dziedzin. Jego zadaniem będzie m.in. pomoc we wzmocnieniu partnerstwa wymiany młodzieży za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ma też pomagać w zwiększeniu widoczności działań networkingowych międzynarodowej pracy w Bremie. Poszukiwane są osoby do dwóch profili.

Profil nr 1 – Połączona młodzież!

Jako młodzieżowy ambasador będziesz reprezentować swoje rodzinne miasto, miasto partnerskie w kraju, z którego pochodzisz lub z którym czujesz się związany. Twoja praca będzie koncentrować się na stosunkach tych dwóch miast, gdzie głównym celem będzie wzmocnienie i promowanie uczestnictwa młodzieży i wymiany młodzieży, a także przyczynienie się do zintensyfikowania partnerstwa miast dzięki własnemu pomysłowi na projekt.

Oznacza to, że będziesz:

 • współpracować z partnerami pracującymi z młodzieżą, grupami młodzieżowymi i szkołami z Bremy i miastami partnerskimi,
 • poznasz administrację Bremy,
 • będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w (międzynarodowych) wydarzeniach,
 • będziesz mógł inicjować i realizować wymianę młodzieżową,
 • wesprzesz relacje i współpracę między twoim miastem partnerskim, a w szczególności Bremą,
 • pomożesz dotrzeć do młodszych grup docelowych, aby edukować o koncepcji partnerstwa miast.

Profil nr 2 – Połączony on-line!

Jako ambasador on-line opracujesz strategię w mediach społecznościowych/Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem działań partnerskich miast partnerskich/sieci międzynarodowych i Bremy. Głównym celem będzie wsparcie zespołu w zwiększaniu widoczności i wpływu zewnętrznego partnerstwa miast.

Oznacza to, że:

 • poznasz administrację Bremy,
 • będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w (międzynarodowych) wydarzeniach,
 • będziesz rozwijać, koordynować i wdrażać (nowe) media społecznościowe i obecność w Internecie,
 • zaangażujesz się twórczo w różne media społecznościowe i platformy/formaty on-line,
 • dotrzesz do młodszej grupy docelowej poprzez inicjowanie i nawiązywanie działań on-line,
 • stworzysz indywidualne kampanie w mediach społecznościowych lub internetową prezentację relacji partnerskich między miastami partnerskimi a Bremą,
 • wesprzesz relacje i współpracę między twoim miastem partnerskim a Bremą.

Warunki wolontariatu

Osoba wybrana zostanie zakwaterowana we własnym pokoju w mieszkaniu w Bremie z czterema innymi wolontariuszami ESC. Wolontariusz otrzyma ubezpieczenie zdrowotne, 150 € kieszonkowego miesięcznie, 252,32 € na pokrycie kosztów utrzymania. Koszty podróży zostaną zwrócone w zależności od odległości (zwykle od 180 € do 360 €). Otrzymasz też wsparcie koordynatora i mentora, którzy pomogą zaaklimatyzować się w miejscu pracy i Bremie. Będą też lekcje języka niemieckiego w wymiarze  godziny tygodniowo.

 

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.