Komunikaty prasowe

Aktywne Sołectwo Pomorskie. Ruszyło składanie wniosków o dofinansowanie

11.01.2023

Przed nami kolejna edycja konkursu Aktywne Sołectwo Pomorskie. Dzięki niemu, sołectwa mogą zdobyć wsparcie finansowe na realizację projektów w takich miejscach jak: place zabaw, świetlice, boiska, czy miejsca rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Można zyskać nawet do 20 000 złotych. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 17 lutego.

Aktywne Sołectwo Pomorskie od lat przyciąga gminy wiejskie i wiejsko-miejskie do tego, żeby w ramach konkursu odmienić przestrzeń dookoła siebie. Tym samym sołtysi chcą poprawić jej wygląd, podnieść atrakcyjność czy stworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom. To również dobra lekcja lokalnej demokracji i współpracy.

Żeby starać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek, który składa gmina (projekt nie może mieć charakteru komercyjnego), do wniosku powinna zostać dołączona poglądowa wizualizacja i zdjęcie terenu, w którym projekt miałby zostać zrealizowany. Oceną wniosków zajmie się zespół powołany przez marszałka województwa. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na drugi kwartał 2023 r.

Realizacja takich zadań jest odzwierciedleniem zapisów Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030. Łącznie w pięciu dotychczasowych edycjach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego złożonych zostało ponad 300 wniosków, na których realizację samorząd województwa przeznaczył ponad 1,4 mln zł.

zasady aplikowania

Wniosek aplikacyjny znajduje się w załączniku

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.