Gospodarka
Coraz więcej pasażerów na gdańskim lotnisku

Prawie 400 tys. pasażerów w dwa miesiące. Wakacyjna statystyka gdańskiego lotniska

Fot. Aleksander Olszak
15.09.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
15.09.2020

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, ale pasażerowie wracają do samolotów. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku skorzystało 387 370 pasażerów. Odbyło się też prawie 6 tys. startów i lądowań.

 

Władze lotniska podsumowały wakacje.

Wracamy do latania

Dobrymi wiadomościami pochwalił się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Wakacyjne statystyki  pokazują, że ruch lotniczy odradza się. W drugim miesiącu wakacji obsłużonych zostało ponad 233 tys. pasażerów. – To rewelacyjna wiadomość. W sierpniu pasażerów było o 80 tys. więcej niż w lipcu – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG. – To o 30 proc. więcej niż prognozowaliśmy – dodaje. W sierpniu najpopularniejsze loty czarterowe wykonywane były na grecki Rodos. Dużą popularnością cieszyły się także regularne połączenia wakacyjne LOT do Rzymu, Barcelony, Burgas i innych śródziemnomorskich destynacji.

 

Będzie dobrze

Zaufanie do latania wzrasta. Ludzie przekonują się, że samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. – Jestem przekonany, że zaufanie do latania będzie dalej rosło. Jeśli do wiosny uspokoimy sytuację na froncie medycznym, gospodarczym i medialnym to od przyszłego roku wszystkie lotniska zaczną marsz do góry i w trzy lata osiągniemy wyniki sprzed pandemii – dodaje prezes.

 

Stabilne finanse

Sytuacja finansowa Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy jest stabilna. – Nie ma zagrożenia bankructwem, utrata płynności finansowej czy konieczności zwalniania pracowników. Przed pandemią planowaliśmy około 40 mln zł zysku, a rok 2020 zakończymy stratą ok. 10 mln zł. – informuje Kloskowski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.