Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/01/198640246_4639903092705650_7422681603198328868_n.jpg Nowy rok z Teatrem Wybrzeże. Sprawdź, jakie nowości pojawią się w repertuarze

Nowy rok z Teatrem Wybrzeże. Sprawdź, jakie nowości pojawią się w repertuarze

Fot. Dominik Werner
03.01.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
03.01.2022

Teatr Wybrzeże zaprasza na spektakle w 2022 r. W repertuarze nie zabraknie premier oraz dotychczasowych scenicznych przebojów. W nowym roku będzie można również zobaczyć pierwsze efekty modernizacji Dużej Sceny i Sceny Kameralnej w Sopocie.

W 2021 r., pomimo ciągle trwającej pandemii oraz gruntownego remontu Dużej Sceny zespołowi Teatru Wybrzeże udało się nie tylko grać dla widzów regularnie, ale i z powodzeniem wystawić dziesięć premier na trzech różnych scenach. A jak będzie w tym roku?

– W noworocznym repertuarze nie zabraknie premier i scenicznych przebojów dla spragnionych dobrej rozrywki i chwili refleksji, dla ceniących najwyższej jakości teatr popularny i dla koneserów, dla starszych i młodszych, dla ceniących znakomite aktorstwo i rzetelną reżyserię – informuje Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Na początek dwie premiery

Pierwszą noworoczną premierą będzie „Bunbury. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru” Oscara Wilde’a w nowym tłumaczeniu Macieja Stroińskiego. Przedstawienie w reżyserii Kuby Kowalskiego zostanie zaprezentowane w niedzielę, 9 stycznia 2022 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie. W spektaklu wystąpią m.in. Magdalena Gorzelańczyk, Anna Kociarz, Agata Woźnicka, Marcin Miodek, Robert Ninkiewicz oraz Marek Tynda.

– Oscar Wilde szczycił się, że w „Bunburym” wreszcie udało mu się napisać tekst wolny od logiki i sensu, całkowicie błahy i pozbawiony głębi. Nie ma w nim ani jednej dydaktycznej nuty, jest wolny od wszelkiego moralizatorstwa, a świat w którym się rozgrywa ma więcej wspólnego z „Alicją w krainie czarów”, niż z realistyczną komedią brytyjską końca XIX w. – mówi o spektaklu Kuba Kowalski.

W kolejnym miesiącu na deskach Teatru Wybrzeże pojawią się „Sceny z egzekucji” Howarda Barkera w reżyserii Adama Orzechowskiego. Premiera spektaklu odbędzie się 11 lutego 2022 r. na Scenie Malarnia.

*  *  *

Nowy Rok w Tatrze Wybrzeże to także kontynuacja gruntownej modernizacji budynku Dużej Sceny, a także zakończenie modernizacji Sceny Kameralnej w Sopocie. Ich pierwsze efekty widzowie będą mogli zobaczyć jeszcze w tym sezonie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.