Koncertu będzie można wysłuchać on-line w poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. o godz. 20.00. Wraz ze śpiewającymi artystami wystąpią m.in. Marek Napiórkowski i Henryk Miśkiewicz.

 

Międzypokoleniowe słuchanie

Piosenki Piotra Szczepanika znają głównie dziadkowie, pamiętają rodzice, a wnuki i dzieci będą miały okazję je poznać podczas transmisji koncertu on-line. Wystarczy podłączyć rodzicom i dziadkom komputer do ich telewizora i spędzić z nimi grudniowy wieczór przy utworach Piotra Szczepanika. W czasach, gdy tak rzadko się widzimy, to może być jedno z ważniejszych przeżyć, a znane piosenki w nowych aranżacjach i w wykonaniu współczesnych jazzowych gwiazd scen polskich pretekstem do rozmów, żartów, komentarzy, wspomnień i wymiany przeżyć między pokoleniami, a może i niezwykłych odkryć muzycznych.

Tylko w najbliższym gronie, bezpiecznie, a pośród wspaniałych artystów. Transmisja będzie prowadzona 21 grudnia 2020 r. o godz. 20.00 m.in. na WP Pilot, YouTube i Ladies’ Jazz Facebook.

Wszystkie linki do transmisji znajdują się na stronie Ladies’ Jazz Festival

 

Piotr Stanisław Szczepanik

Urodził się 14 lutego 1942 r. w Lublinie, zm. 2020 r. w Lublinie. Polski piosenkarz, aktor i gitarzysta. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studiował historię sztuki. Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie debiutował w 1963 r. Wykonywał piosenki z nurtu poezji śpiewanej. Wspólnie z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem na przełomie lat 60. I 70. XX w. prezentował program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się”. Występował solo w programach muzyczno-poetyckich oraz z recitalami pieśni i romansów, a w 1979 r. zagrał tytułową rolę w telewizyjnej adaptacji „Chama” Elizy Orzeszkowej. Od 1980 do 1989 r. współorganizował Festiwal Piosenki Prawdziwej (1981) i koncerty w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Po roku 1990 był szefem Zespołu Współpracy ze Środowiskami Twórczymi w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w Europie, w Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie.

W roku 2016 został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2008 – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2020 – pośmiertnie Krzyżem Komandorskim tego orderu.

Jego najbardziej znane przeboje to m.in.: „Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Kochać”, „Goniąc kormorany”, „Nigdy więcej”, „Zabawa podmiejska”.