Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/03/424728340_897909042342554_7257219549532509362_n.jpg Masz pomysł na wielkanocną palmę? Umiesz upiec smaczną babę? Weź udział w konkursach w Swołowie

Masz pomysł na wielkanocną palmę? Umiesz upiec smaczną babę? Weź udział w konkursach w Swołowie

Fot. ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
15.03.2024
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
15.03.2024

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, już po raz 10., organizuje konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną. Nowością jest konkurs na wielkanocną babę. Wyniki obu zmagań poznamy w Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r.

Konkursy są otwarte, skierowane do wszystkich zainteresowanych. Przyjmowane do konkursu palmy oraz baby mogą stanowić zarówno pracę indywidualną, jak i zbiorową. Mogą je więc składać osoby indywidualne, rodziny, sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje działające na terenie Pomorza.

Jakie są zasady?

Aby wziąć udział w konkursach należy zgłosić tradycyjną palmę wielkanocną do piątku, 22 marca, a babę wielkanocną najpóźniej w Niedzielę Palmową, 24 marca.

.

Do konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną można zgłaszać palmy wykonane własnoręcznie w nawiązaniu do ludowych tradycji. Palma wielkanocna powinna być wykonana wyłącznie z tworzyw naturalnych i według tradycyjnych form zdobniczych (bez użycia gotowych, sztucznych dekoracji). Materiałem zdobniczym mogą być kwiaty wykonane z bibuły, kwiaty i rośliny suszone bądź żywe oraz wstążki. Ze względów technicznych palma nie powinna być większa niż 3 metry.

Szczegóły dotyczące konkursu na palmę wielkanocną dostępne są na stronie internatowej: https://muzeum.swolowo.pl/aktualnosci/konkurs-na-palme-wielkanocna-2/

.

Natomiast do konkursu na babę wielkanocną zgłaszać można wypieki nawiązujące do dawnej kuchni pomorskiej.

Szczegóły dotyczące konkursu na pomorską babę wielkanocną dostępne są na stronie internetowej: https://muzeum.swolowo.pl/aktualnosci/konkurs-na-babe-wielkanocna/

.

Rozstrzygnięcia obu konkursów nastąpią 24 marca w czasie imprezy folklorystycznej Niedziela Palmowa w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Komisje konkursowe dokonają wtedy przeglądu oraz wyłonią najładniejszą palmę z regionu Pomorza oraz najlepszą pomorską babę wielkanocną.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.