Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/02/realizacja_wydarzenia_online_fot.BognaKociumbas.jpg realizacja_wydarzenia_online_fot.BognaKociumbas

Masz pomysł na kulturalne działanie on-line? Zgłoś się do konkursu Otwarty IKM

Realizacja wydarzenia on-line. Fot. Bogna Kociumbas
02.02.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
02.02.2021

Kolejna edycja programu Otwarty IKM właśnie się rozpoczyna. Dofinansowanie w wysokości nawet 4 tys. zł można otrzymać na autorskie pomysły na kulturalne. Chodzi np. o: słuchowiska, podcasty, tutoriale, audiobooki, e-opowieści, wirtualne warsztaty na żywo oraz inne formy możliwe do zrealizowania zdalnie. Wnioski należy składać do 15 lutego 2021 r.

Wyłonione projekty będą realizowane do końca maja 2021 r.

Kto może wziąć udział?

W konkursie mogą uczestniczyć grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje kultury oraz pełnoletnie osoby indywidualne: artyści, animatorzy, aktywiści, twórcy multimedialni, aktywiści – wszystkie osoby związane z szeroko pojętą kulturą.

Jak się zgłosić?

Wniosek należy wypełnić i przesłać na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. Nabór trwa do 15 lutego do godz. 23.00. Wyniki zostaną opublikowane do 22 lutego. Wybrane projekty muszą zostać zrealizowane do końca maja 2021 roku.

Wniosek Otwarty IKM 2021  [WORD]

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.otwarty.ikm.gda.pl.

O konkursie

Otwarty IKM to formuła, która pozwala na zorganizowanie autorskich pomysłów na działania ze wsparciem instytucji (obecnie tylko działań on-line) z wykorzystaniem zasobów, jakimi dysponuje Instytut Kultury Miejskiej. Chodzi o przestrzeń sieni, sprzęt audiowizualny czy kanał IKM na YouTube. Na dodatkowe zapotrzebowanie, materiały i pokrycie kosztów produkcji można otrzymać w ramach konkursu wsparcie finansowe do 4 tys. zł. W puli do rozdysponowania jest 35 tys. zł brutto.

– Forma zgłaszanych projektów może być dowolna, z naciskiem na możliwość prezentacji on-line. Mogą to być słuchowiska, podcasty, autorskie filmy, poradnikowe tutoriale, audiobooku, wirtualne warsztaty, projekty fotograficzne czy łączące nowe media i kulturę. Liczymy na kreatywność twórców, którzy odnaleźli się już w nowej rzeczywistości działań kulturalnych online – wyjaśnia Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.