Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/2019-09-20_gryf_pomorski_154-scaled.jpg Kto zdobędzie Gryfa Gospodarczego 2020? Dziś poznamy liderów biznesu na Pomorzu

Kto zdobędzie Gryfa Gospodarczego 2020? Dziś poznamy liderów biznesu na Pomorzu

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Grzegorz Mehring / Gdańskie Centrum Multimedialne
08.12.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
08.12.2020

Już po raz 21. statuetkę Gryfa Gospodarczego otrzymają najlepsze firmy na Pomorzu. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone w internecie. Transmisja on-line rozpocznie się we wtorek, 8 grudnia 2020 r. punktualnie o godz. 12.00.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest przyznawana od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Gdzie zobaczymy transmisję?

Niestety, trwająca pandemia koronawirusa wpłynęła na organizację 21. edycji konkursu. Dlatego finał w tym roku odbywa się w późniejszym niż zazwyczaj terminie. Jednak jak podkreśla marszałek Mieczysław Struk: „za szczególnie ważne w obecnych trudnych czasach uznaliśmy zachowanie ciągłości konkursu i promocję postaw biznesowych”.

Relację z ogłoszenia wyników będzie można zobaczyć w internecie na kanale Youtube oraz fanpage’u na Facebooku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są również na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Jakie są kategorie konkursowe?

Konkurs zostanie rozstrzygnięta w następujących kategoriach:

Lider innowacji – dla firm wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,

Lider eksportu – dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,

Lider inwestycji – dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,

Lider odpowiedzialności społecznej – dla przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska,

Pomorski start-up – dla młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłami,

Lider kształcenia zawodowego – dla pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów z województwa pomorskiego,

Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – dla osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich i szkolnych.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

Rekomendacje dla kapituły konkursowej przygotowała jedna z wiodących na świecie firm doradczych PwC, będąca partnerem merytorycznym wydarzenia. Ponadto, organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku SA jako głównego sponsora, a także Olivii Business Centre jako partnera strategicznego.

Baner Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.