Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/szef_kuchni_pixabay-com.jpg Kucharze. Fot. Pixabay.com

Kto najszybciej znajdzie pracę sezonową? Ponad 300 ofert na targach w Gdańsku

11.05.2022
Łukasz Iwaszkiewicz (GUP)/Bożena Micun-Gusman

Łukasz Iwaszkiewicz (GUP)/Bożena Micun-Gusman
AUTOR
Łukasz Iwaszkiewicz (GUP)/Bożena Micun-Gusman

Łukasz Iwaszkiewicz (GUP)/Bożena Micun-Gusman
11.05.2022

Chcesz zarobić na wspaniały wypoczynek? A może uzupełnić budżet? Na chętnych do sezonowej pracy czeka kilkaset oferty zatrudnienia w hotelach, biurach podróży, restauracjach i kawiarniach.

Z propozycjami zatrudnienia będzie można zapoznać się 12 maja 2022 r. od godz. 10 na dziedzińcu przed Forum Gdańsk podczas targów pracy branży HoReCa. Rekrutować będą hotele, biura podróży, restauracje i kawiarnie. Początek targów o godz.10.

Odpoczynek czy praca?

Wakacje i lato to dla jednych zasłużony wypoczynek, dla innych – okazja do podjęcia dobrze płatnej sezonowej pracy. A maj to dobry czas na znalezienie atrakcyjnych ofert pracy w branży hotelarsko-turystycznej, a także w firmach, które w okresie wakacyjnym tradycyjnie już zwiększają zatrudnienie. W tym sezonie poszukiwanie etatu w renomowanych hotelach, restauracjach czy lokalnych kawiarniach będzie łatwiejsze, bo pomogą targi. Na dziedzińcu przed centrum handlowym Forum Gdańsk, 12 maja 2022 r. w godz. 10-14 odbędą się targi pracy branży HoReCa. Pracowników poszukiwać będą m.in. Qubus Hotel, Hilton Gdańsk, Scandic, Hard Rock Cafe, Stena Line, Radisson Hotel&Suites Gdańsk, Restauracja Zacisze, a także popularne sieci typu fast-food – McDonald’s i KFC.

Kogo szukają pracodawcy?

Długa lista wystawców to z pewnością dobra wiadomość dla osób, które chciałyby wypoczynek na plaży dzielić z wakacyjną pracą. Na targach będzie można wybierać między 300 różnorodnymi ofertami zatrudnienia. Rekruterzy poszukiwać będą m.in. kucharzy, kelnerów, barmanów, recepcjonistów, personelu pokojowego i sprzątającego, specjalistów ds. sprzedaży, szefów kuchni czy cukierników. Wakacyjne oferty pracy i staży przedstawi też Gdański Urząd Pracy.

Do spotkania z pracodawcą warto się przygotować. Pomoc związaną z opracowaniem dokumentów aplikacyjnych będzie można uzyskać w targowej Alei Rekrutacji. Doświadczeni doradcy z Gdańskiego Urzędu Pracy oraz agencji zatrudnienia Grupa Progres nie tylko sprawdzą CV i list motywacyjny, przeprowadzą też symulację rozmowy rekrutacyjnej zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Z kolei o planach zawodowych i wykorzystaniu swoich mocnych stron na rynku pracy będzie można porozmawiać ze specjalistami z Centrum Rozwoju Talentów, którzy na targi przygotowali specjalną ofertę. Znajdą się w niej m.in. konsultacje w zakresie predyspozycji zawodowych, quiz z nagrodami, a także kreatywne gry i zabawy, które pobudzą nie tylko umysł. Doradcy CRT zapraszają na stoisko przy mostku nad kanałem Raduni w Forum Gdańsk.

Oferty również dla Ukrainek i Ukraińców

Z oferty wystawienniczej mogą korzystać również obywatele Ukrainy. Wszystkie oferty pracy będą przetłumaczone na język ukraiński i wywieszone na platformach wystawienniczych, a doradcy w Alei Rekrutacji zaoferują konsultacje po ukraińsku i angielsku. Również z myślą o naszych wschodnich sąsiadach, działać będzie specjalny punkt informacyjny z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi m.in. warunków życia i pracy w Gdańsku.

Wakacyjny klimat

Na poszukujących pracy czekać będzie strefa gastronomiczna i miejsce do prawdziwie letniego relaksu. Na smaczny posiłek zaproszą najlepsze restauracje. Targowe menu to m.in. słone i słodkie przekąski. Po lunchu organizatorzy wydarzenia Gdański Urząd Pracy, Gdańska Organizacja Turystyczna, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, a także Forum Gdańsk zaproszą na plażowy leżak bądź do strefy pokazów, gdzie swoje umiejętności zaprezentują najlepsi bariści, kucharze z hotelu Scandic pokażą, jak przygotować smaczny posiłek „z niczego”, a firma Eliksir będzie zaserwuje kuchnię molekularną. O dobrą zabawę zadbają tez sami pracodawcy. Na wielu stoiskach będzie można wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Targi pracy HoReCa.

Targi pracy HoReCa 2022, plakat. Fot. mat. prasowe GUP

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.