Gospodarka
Jak skutecznie walczyć na zagranicznych rynkach? Webinarium dla pomorskich eksporterów

Jak skutecznie walczyć na zagranicznych rynkach? Webinarium dla pomorskich eksporterów

Fot. pixabay.com
08.10.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
08.10.2020

Praktyczne wskazówki i porady ekspertów. Do tego sesje q&a. Webinaria dla eksporterów organizowane przez Pomorski Broker Eksportowy to szansa na sukces na zagranicznych rynkach.

 

Webinarium poświęcone Portugalii oraz Brazylii odbędzie się 20 października 2020 r. o godz. 11.00. Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona i obowiązują zapisy.

 

Inwestuj za granicą

O tym, że inwestowanie na zagranicznych rynkach jest drogą do rozwoju firmy, nikogo nie trzeba przekonywać. Ale jak to robić z sukcesem? – Eksport swoich produktów czy usług na obce rynki wymaga porządnego przygotowania. Trzeba poznać specyfikę lokalnych rynków oraz uwarunkowania prawne czy zwyczaje negocjacyjne – mówi Emilia Drozd – Kochanowicz, kierownik projektu Pomorski Broker Eksportowy w Agencji Rozwoju Pomorza  – Dlatego zachęcam do udziału w webinariach organizowanych w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego. Tu eksperci oraz praktycy biznesu przekazują cenną i przydatną wiedzę – dodaje. Najbliższe webinarium poświęcone będzie rynkowi portugalskiemu i brazylijskiemu.

 

Kierunek Portugalia i Brazylia

Wartość polskiego eksportu do Portugalii rośnie od lat. Z kolei Brazylia jest jedną z 10 największych gospodarek świata. – Te dwa rynki mogą okazać się bardzo perspektywiczne. Zwłaszcza rynek brazylijski, gdzie silnie rozwinięty jest przemysł lotniczy czy farmaceutyczny. A to może być szansą dla pomorskich firm związanych między innymi z Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza – informuje Emilia Drozd – Kochanowicz. Na obu rynkach jednak niezmiernie ważne jest przygotowanie merytoryczne i relacje osobiste. – Swoją wiedzę przekażą przedstawiciele ambasad oraz Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. Na webinarium omówione zostaną także bezpośrednie instrumenty wsparcia inwestycyjnego dedykowane dla tych rynków – podkreśla kierownik projektu. Webinarium prowadzone będzie w języku polskim oraz angielskim, bez tłumaczenia.

 

Formularz zgłoszeniowy na stronie Pomorskiego Brokera Eksportowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.