Gospodarka
Jak sztuczna inteligencja może zmienić Pomorze? Debata ekspertów

Jak sztuczna inteligencja może zmienić Pomorze? Debata ekspertów

Fot. pixabay.com
07.10.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
07.10.2020

Czym jest sztuczna inteligencja i jak może pomóc w rozwoju regionu? To tylko dwa z wielu pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć eksperci podczas debaty „ AI w służbie regionu – przykład województwa pomorskiego”.

 

Debata ekspertów odbędzie się 8 października 2020. Początek o godz. 11.00.

 

Porozmawiamy o przyszłości

I tym, że innowacje czy cyfrowe technologie są przyszłością rozwoju gospodarczego całego świata, nie trzeba nikogo przekonywać. Jakie jednak korzyści z tego może odnieść nasz region? – W trakcie naszej pomorskiej debaty zastanowimy się nad możliwościami, jakie stwarza technologia sztucznej inteligencji (AI) dla rozwoju Pomorza – mówi Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Chcemy, aby uczestnicy debaty zamienili się w pisarzy science-fiction. Żeby puścili wodze fantazji i opowiedzieli, jak może wyglądać nasz region za 20 lat – dodaje.   Podejmiemy także próbę określenia, co jest niezbędne, jakie mechanizmy usprawnią cyfrową transformacje gospodarki – zaznacza Lipińska. Poruszone zostaną też kwestie związane z planowanymi działaniami pomorskich firm na rzecz rozwoju technologii AI. To wszystko pomoże  znaleźć odpowiedź ile tak naprawdę dzieli region od wizji rozwoju nakreślonej przez uczestników debaty.

 

Debata ekspertów

Transmisja z debaty będzie dostępna na kanale YouTube Pomirskiego Klastra Interizon. Kto weźmie udział w debacie? – Zaprosiliśmy między innymi przedstawicieli klastra ICT Interizon i AI Pomerania HUB. W dyskusji wezmą również udział przedstawiciele środowisk naukowych z Politechniki Gdańskiej – wylicza Lipińska. Do rozmowy dołączą także przedstawiciele dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego – Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Departamentu Cyfryzacji. – Zapraszamy do oglądania debaty nie tylko przedstawicieli przedsiębiorców i administracji publicznej, ale również wszystkich zainteresowanych rozwojem i innowacyjnością – zaprasza przedstawicielka UMWP.

 

Transmisja z debaty na kanale YouTube Pomorskiego Klastra ICT Interizon

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.