Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/1b8598c6-b873-4f2c-9338-a4c93754e0a7.jpg Flora i fauna na gobelinach. Wystawa na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

Flora i fauna na gobelinach. Wystawa na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

Gobelin

40 tkanin wykonanych przez 27 artystów z 7 muzeów Polski północnej – to propozycja Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wystawę można oglądać do 31 maja 2018 r.

 

Ekspozycja ta jest pierwszym tego typu projektem Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w całości poświęcononym sztuce włókna. Prezentowane tkaniny pochodzą z  Muzeum Narodowego w Gdańsku, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Gobeliny i nie tylko

Wśród prezentowanych tkanin są głównie gobeliny tradycyjne i wykonane techniką własną, reliefowe, a także malarstwo na jedwabiu. Przedstawiają przede wszystkim tematykę morską – pejzaże, świat podwodny, faunę i florę, miasta portowe oraz wiele innych, nawiązujących do tematu tytułem lub kolorystyką.

Na wystawie zobaczyć można dzieła artystów reprezentujących popularną w latach 60. XX w. polską szkołę tkaniny Marii Teresy Chojnackiej, Ady Kierzkowskej czy Ryszarda Kwietnia, twórców należących do pokolenia wykształconego w latach międzywojennych Heleny Gałkowskiej i Zofii Matuszczyk-Cygańskiej oraz artystów środowiska Wybrzeża, m.in. Aleksandry Bobrowicz-Sikorskiej.


Utkane z wody. Tkanina artystyczna w zbiorach muzeów Polski północnej

  • wystawa czynna do 31 maja 2018 r.
  • Muzeum Pomorza Środkowego
  • ul. Dominikańska 5-9
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Muzeum Pomorza Środkowego

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.