Szczegóły na temat udziału w konkursie znajdują się na stronie: http://www.sieckultury.pl/.

Czym jest Bardzo Młoda Kultura?

To projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim. Chodzi o pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. W 2021 r. mają być realizowane przedsięwzięcia zakładające współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniające obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez rząd. Ich efekty zostaną zaprezentowane on-line.
Warunkiem składania aplikacji w konkursie jest udział w szkoleniach obligatoryjnych, które odbyły się w edycjach 2019-2020 lub wzięcie udziału w tegorocznych warsztatach z tworzenia i realizacji projektów (22-25 marca), konsultacji wniosków (26 marca) i metod włączających w pracy z dziećmi i młodzieżą (27 marca).
Szczegółowe informacje o procedurze konkursowej zostaną przekazane na dwóch spotkaniach informacyjnych on-line: 15 i 16 marca w godz. 17.00-18.30. Rejestracja na spotkania.

Nawet 12 tys. wsparcia

Najwyżej punktowane będą działania w dwóch kategoriach – początkujących i doświadczonych realizatorów. Realizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansów do 1 do 12 tys. zł.
Konkursowe pomysły na działania z zakresu edukacji kulturowej muszą być złożone przez minimum dwóch partnerów. Jednego z sektora edukacji i jednego z sektora kultury, którzy wspólnie będą realizować projekt. Wnioski należy składać do dnia 26 kwietnia 2021 r. do godz. 17.00, mailowo na adres: monika.leszczynska@ikm.gda.pl.
Szczegółowe informacje, regulamin i wzór wniosku znajdują się na: http://sieckultury.pl/.

Jak było w 2020 roku?

Z powodu pandemii, projekty wyłonione w konkursie w 2020 r. zostały dostosowane do obostrzeń i zrealizowane w formie on-line lub hybrydowej. Powstały wideo-rozmowy o rycerskości (Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej).Odbyły się też warsztaty artystyczne „Jestem kolorem” dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego w Gdańsku Dom nad Jasieniem. Działał Dom Filmowy pełen wartościowych filmów i rozmów #ZostańwDomuFilmowym. Natomiast uczestnicy z Nowego Dworu Gdańskiego stworzyli interaktywną grę, mieszkańcy Debrzna piosenkę on-line piosenkę, młodzież ze Słupska wzięła udział w warsztatach psychologicznych, a mieszkańcy Lisewca, Pręgowa, Buszkowa i Czapielska i Babich Dołów wyprodukowali z Kamilą Chomicz film dokumentalny opowiadający o ziemi w ich okolicy.