Dzięki grantowi z PFRON otrzymanemu z programu Kultura bez barier kontynuowane będą działania na rzecz dostępności przedstawień wystawianych w Teatrze Wybrzeże. Do końca maja 2023 r. zagrane tam zostaną trzy spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz cztery spektakle z audiodeskrypcją. Przewidziana też została specjalna pula biletów.
Otrzymany przez Teatr Wybrzeże grant współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
„Działania dostępnościowe są dla nas bardzo ważne”
W 2022 r. w ramach programu Kultura dostępna w Teatrze Wybrzeże zagrano pięć spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
– Pierwszy raz zagraliśmy wtedy spektakl dla dzieci dostosowany do potrzeb osób niewidomych i głuchych, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.
Wsparcie z programu Kultura dostępna pozwala na wystawianie w Teatrze Wybrzeże spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM od początku czerwca do końca grudnia. Dzięki grantowi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych działania te rozszerzone zostaną na kolejne półrocze.
– To dobry krok w stronę wprowadzenia stałej oferty dla osób niewidomych i głuchych do naszego repertuaru. Działania dostępnościowe są dla nas bardzo ważne – dodaje Grzegorz Kwiatkowski.
Program Kultura bez barier wystartuje w Teatrze Wybrzeże już 2 lutego 2023 r. o godz. 19.00. W Starej Aptece „Więzi” w reżyserii Oleny Apczel z tłumaczeniem na PJM (tłumaczą Beata Pukło i Beata Baranowska). Dla osób głuchych przewidziana została specjalna pula biletów. Rezerwacji miejsc można dokonać poprzez kontakt z koordynatorem merytorycznym projektu Anną Augustyniak: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl, tel. 502 756 973.