Kto może być uczestnikiem grupy wsparcia ?

Adresatami działań AWzR są mieszkańcy Gdańska i okolic. Są to chorzy potrzebujący dodatkowego wsparcia w radzeniu sobie z przejściem przez trudny proces leczenia, poszukujący wiedzy i umiejętności na temat tego, jak radzić sobie ze stresem i skutecznie obniżać jego poziom, co robić, by samodzielnie wzmacniać proces leczenia poprzez odpowiednie odżywianie się, pracę z ciałem i terapię psychologiczną, jak radzić sobie z bólem.

Z oferty Akademii korzystają również bliscy osób osłabionych chorobą nowotworową. Mogą popracować nad własnymi emocjami i dowiedzieć się jak skutecznie wspierać, jak przekazywać trudne informacje, jak budować nadzieję, jak podtrzymywać radość życia pomimo choroby.

 

Jak wyglądają zajęcia ?

Uczestnicy grupy wsparcia podczas kameralnych spotkań wymieniają doświadczeniami, z pomocą wykwalifikowanych prowadzących uczą się rozpoznawać emocje i jak sobie z nimi radzić. Program spotkań jest oparty na założeniach terapii Simontona, terapii poznawczo-behawioralnej oraz na wybranych zagadnieniach i technikach mindfulness (uważności). Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji Hospicyjnej przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku.

 

Zapisy

Zapisy przyjmuje koordynatorka Akademii: Anna Marlęga-Woźniak

tel. 606 104 748,

e-mail: awzr@fundacjahospicyjna.pl

 

Ulotka informacyjna – Grupa wsparcia dla osób chorych na nowotwór.