Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/03/plaszewko-fot-2a.jpg Który teren inwestycyjny jest najlepszy? Konkurs „Grunt na medal 2023” już trwa

Który teren inwestycyjny jest najlepszy? Konkurs „Grunt na medal 2023” już trwa

Teren inwestycyjny Płaszewko II w gminie Słupsk, Laureat jednej z poprzednich edyzji konkursu. Fot, mat. pras, Urzędu Gminy Słupsk
01.03.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
01.03.2023

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz marszałkami 16 województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora zaprasza starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów do udziału w konkursie „Grunt na medal”. To wyjątkowy plebiscyt, w którym wyróżniane są najlepsze tereny inwestycyjne w każdym województwie. Te, które wygrają szybciej poznają zagraniczni inwestorzy.

W ramach konkursu promowane są tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne.

To wyjątkowa szansa!

Terenów inwestycyjnych w polskich gminach, miastach województwach jest wiele. Ale jak przyciągnąć do nich inwestorów?

– Warunkiem przyciągania inwestorów do regionu jest właśnie bogata oferta terenów inwestycyjnych. O jej rozwój w naszym regionie dba m.in. samorządowa inicjatywa Invest in Pomerania. Temu samemu służy konkurs „Grunt na medal” – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Laureaci otrzymają niepowtarzalną szanse promocji swojej gminy czy powiatu, jako najlepszego miejsca do inwestowania. Dlatego zachęcam przedstawicieli gmin do zgłaszania terenów inwestycyjnych do tegorocznego konkursu „Grunt na medal” – dodaje marszałek.

Co ważne, wyróżnione w konkursie tereny będą rekomendowane inwestorom zagranicznym w pierwszej kolejności.

Jak wystartować w konkursie?

Zasady konkursu „Grunt na medal” są bardzo proste. Zgłoszenia mogą nadsyłać starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z całej Polski, w tym wypadku z naszego regionu. Zgłaszane mogą być jedynie niezabudowane tereny inwestycyjne (tzw. greenfield) o minimalnej powierzchni 2 ha. Tereny muszą być przeznaczone pod inwestycje przemysłowe. Co ważne, musi być to potwierdzone obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 marca 2023 r. przez Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora Invest in Pomerania. Trzeba jednak pamiętać, aby przed zgłoszeniem wprowadzić ofertę do Generatora Ofert na portalu PAIH.

Wszystkie dodatkowe informacje oraz dokumenty i regulaminy znajdują się na stronie PAIH.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.