Bezpłatny bilet dla osoby z niepełnosprawnością, w tym także dla jej asystenta, można odebrać w kasie ECS. Aby go otrzymać, konieczne jest okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie.

– Wraz z bezpłatnym biletem dostępne są audioprzewodniki w polskim języku migowym dla osób głuchych lub słuchawki z audiodeskrypcją, przeznaczone dla osób niewidzących i słabowidzących. Audiodeskrypcja została przygotowana w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej – informuje Grażyna Pilarczyk, główna specjalistka ds. komunikacji i Public Relations ECS.

Dodatkowo, ECS zaprasza na dwa pokazy filmowe z cichą audiodeskrypcją w języku polskim. Będą to filmy „Śledztwo w domu spokojnej starości” (sobota, 9 października, godz. 12.00) oraz „Jestem Greta” (niedziela, 10 października, godz. 12.00).

O festiwalu

Festiwal Kultury bez Barier to święto kultury dostępnej dla wszystkich.

– To najbardziej otwarte wydarzenie w kraju, które integruje polskie społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego – wyjaśnia Grażyna Pilarczyk.

W tym roku program festiwalu tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce. Tegorocznym hasłem jest: „Możesz być blisko!”.