Przez całą sobotę moc atrakcji będzie czekała nie tylko na melomanów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Do parku Oruńskiego zaproszone są całe rodziny. Dla najmłodszych od godz. 13.00 zostanie otwarta strefa zabaw dla dzieci przygotowana przez Sportplay. Natomiast o godz. 15.30 za endorfiny u sympatyków rekreacji ruchowej będzie odpowiadać Anna Cegłowska z Z-Dance, która zachęci do wspólnego tańca w rytmach zumby. Na miłośników muzyki o godz. 13.30 czeka spotkanie z wrażliwymi artystami. Zaprezentują się: Karolina Bartoszewska, Beata Bartelik i Adam Trzebiatowski, Dominika Radzicka i dr Ewa Sarwińska. Główny koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Na deskach amfiteatru Orana wystąpią gwiazdy wieczoru Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak. Wcześniej usłyszymy Hanyę.

O artystach

Joanna Kondrat jest wrażliwą społecznie piosenkarką. Nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Opolu, uhonorowana w 2014 r. nagrodą specjalną Anioła Roku pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jest organizatorką Niebieskich Koncertów mających na ocelu walkę z przemocą.
Krzysztof Antkowiak to wokalista, producent muzyczny i aktor wyróżniony na festiwalu w Opolu za wykonanie utworu „Zakazany owoc”, napisanego przez Jacka Cygana do muzyki Krzesimira Dębskiego. W latach 90. współtworzył materiały muzyczne z Edytą Górniak i Grzegorzem Ciechowskim. Wystąpił też w krajowych eliminacjach konkursu Eurowizja.
Pod pseudonimem scenicznym Hanya, skrywa się Hanna Głowienke, która pokochała scenę z odwzajemnioną miłością w wieku 6 lat. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, oprócz pasji do śpiewu i tworzenia tekstów, jej żywiołem jest teatr.

Charytatywny dzień

Poza znakomitą zabawą będzie można wspomóc Hospicjum im ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które jest prowadzone przez Fundację Hospicyjną. Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę charytatywną.
Dzień z hospicjum odbywa się we współpracy ze Sceną Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury, w ramach wakacyjnego cyklu piosenki aktorskiej w amfiteatrze Orana organizowanego przez Gdański Archipelag Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

O działalności gdańskiego hospicjum

Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC opiekuje się dorosłymi i dziećmi. Wsparcie rocznie otrzymuje tysiąc osób, w tym prawie 40 małych pacjentów. Zapewniana jest też pomoc rodzinom podopiecznych oraz dorosłym przeżywającym żałobę i osieroconym dzieciom. Poza wsparciem całego zespołu opieki paliatywnej, możliwe jest też wypożyczenie niezbędnego sprzętu medycznego i pomocniczego.
Zespół hospicyjny, otaczający opieką pacjentów domowego hospicjum dla dorosłych, domowego hospicjum dla dzieci, a także oddziału stacjonarnego – domu hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku, tworzą: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, duchowny i wolontariusze.
Potrzeby hospicjum są bardzo duże. Udzielana na rzecz hospicjum pomoc pozwala podopiecznym w sposób godny przeżywać każdy dzień. Wsparcie, które otrzymują podopieczni hospicjum oraz ich bliscy jest bezpłatne. Dlatego tak istotną rolę dla funkcjonowania hospicjum odgrywają zbiórki pieniędzy. Dzięki nim udaje się nam pozyskać fundusze umożliwiające jeszcze lepszą opiekę nad naszymi podopiecznymi, gdyż środki z kontraktu z NFZ nie pokrywają pełnych potrzeb hospicjum.