Kim jesteśmy we współczesnym świecie? Jak postrzegają nas inni, a jak czujemy się sami? Te pytania postawiła sobie autorka prac, Magda Tramer, w trakcie realizacji projektu stypendialnego. Odpowiedzi na nie szukała w podczas wystawy W krainie zaklętych emocji.
We wtorek, 24 listopada 2020 r. o godz. 18.00 na profilu facebookowym Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku będzie można zobaczyć fotografie artystki.
Baśniowe zdjęcia
Wystawa składa się ze zdjęć, w których dostrzega się motyw lustrzanych deformacji pojawiających się w baśniach. Ponadczasowy charakter baśni doskonale współgra z problemem zaburzeń lękowych, depresji i ich stygmatyzacji w społeczeństwie.
Bogaty dorobek artystyczny
Magda Tramer w latach 2002-2008 współpracowała z chorzowską agencją reklamową jako fotograf i szkoleniowiec. Zajmowała się fotografią mody, reportażem wydarzeń kulturalnych, fotografią teatralną i eventową. Od 2005 do 2014 r. była związana z katowickim Teatrem Gry i Ludzie jako manager sprzedaży spektakli i eventów oraz fotograf. W latach 2006 -2014 była autorką wystaw fotograficznych „Dokąd chadzają Anioły” i „Tunezyjskie coś…” oraz plenerowych wystaw uatrakcyjniających festiwale organizowane przez Teatr w Kłodzku. Otrzymała wyróżnienia i nagrody w konkursach Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem (2006 r.) oraz I miejsce Woda w naszym życiu (2012 r.), a także docenioną jej twórczość w plebiscycie organizowanym przez portal Podróże i Herbata (2010 r.). Do dotychczasowych działań w latach 2013-2015 doszła owocna współpraca fotograficzna z Teatrem w Kłodzku, Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju oraz Teatrem Dormana w Będzinie. Od 2015 r. związana ze środowiskiem słupskim. Ma na koncie kilka realizacji fotograficznych dla Nowego Teatru im. Witkacego (w tym wystawę „Twarze Ulicy”, związaną bezpośrednio z premierą spektaklu „Ulica” według Daniela Odiji). Zajmuje się także dokumentowaniem spektakli w Teatrze Tęcza. W 2019 r. doczekały się wystawy zdjęcia ze spektaklu „Szwejk”. Eksponowane były w 10 miastach w trakcie objazdu w ramach programu Teatr Polska oraz w słupskiej Kafeinie.