Siedem tras do wyboru, o różnych stopniach trudności i dystansach od 5 do 30 km. Trasę doskonałą znajdzie rodzina z małymi dziećmi, startująca samodzielnie młodzież szkolna, dorośli początkujący, średniozaawansowani, jak i wyjadacze. Starty wszystkich tras od rana. Marsz na orientację w Gdańsku-Oliwie w sobotę, 27 czerwca 2020 r., zapisy trwają.
Marsze na orientację pozwalają poznać tereny leśne z zupełnie innej strony stanowią zupełnie inny wymiar turystyki kwalifikowanej.
Tylko internetowe zapisy.
O imprezie
Harce Prezesa to Impreza na Orientację dla każdego. Odbywa się już od 25 lat. Uczestnicy mają do wyboru siedem tras pieszych o różnym stopniu trudności i różnych dystansach. Opisy tras:
- piesza 5 km – rodzina prezesa – zespoły 1-11 osobowe, trasa skierowana do rodzin z dziećmi, osób początkujących i chcących spróbować przygody z mapą. Kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- piesza 10 km – staż u prezesa – zespoły 1-11 osobowe, trasa łatwa, w sam raz dla początkujących i średniozaawansowanych, chętnych na dłuższą wędrówkę, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- piesza 10 km – fajrant prezesa – zespoły 1-11 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- piesza 10 km – spacer z prezesem – trasa dogtrekkingowa, zespoły 1-5 osobowe + minimum 1 pies, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- piesza 15 km – obchód prezesa – zespoły 1-5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna),
- piesza 20 km – nadgodziny prezesa – zespoły 1-5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Województwa Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii T,
- piesza 30 km – harce prezesa – zespoły 1-5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Województwa Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii BT.
Punkty kontrolne
Zadaniem uczestnika jest dotarcie w terenie do punktów kontrolnych (PK), dzięki otrzymanej od organizatora mapie, w zadanym limicie czasowym. Głównym elementem zabawy jest mapa, a uczestnictwo w imprezie wyrabia umiejętność coraz lepszego czytania mapy.
Punkty kontrolne są naniesione na mapę w postaci okręgów (PK powinien znajdować się dokładnie w jego centrum). Punkty powinny być umieszczone w miejscach charakterystycznych i jednoznacznie identyfikowalnych zarówno na mapie, jak i w terenie (takich jak skrzyżowania ścieżek, szczyt górki, granica kultur leśnych itd.). Aby było ciekawiej, na uczestników czyhają tzw. punkty stowarzyszone, które jedynie udają prawidłowe punkty kontrolne oraz punkty mylne, niezwiązane z daną trasą.