W Galerii Kameralnej w Słupsku od 5 listopada 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. będzie można zapoznać się z dorobkiem artystycznym wybitnego polskiego malarz i scenografa Andrzeja Szulca. Będzie to jubileuszowa wystawa upamiętniająca 50. lat pracy zawodowej artysty.
Z uwagi na pandemię wernisaż nie odbędzie się.
Bogaty dorobek artystyczny
Andrzej Szulc urodził się w Łodzi w 1946 r. Jest absolwentem PWSSP we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Scenografii TV-Teatralno-Filmowej przy ASP w Warszawie. Jest twórcą i współautorem 56 spektakli. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem plastycznym i scenografią. Jest też projektantem i wykonawcą wielu realizacji w zakresie malarstwa architektonicznego, herbów, witraży na terenie byłego województwa słupskiego. Szulc to zdobywca nagród za scenografie do „Wielkiego Małego Króla” (Wałbrzych) i „Królowej Śniegu” (Poznań).
Znany nie tylko w Polsce
Brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Miał wiele realizacji teatralnych w kraju i za granicą RFN-Castrop-Ranxel, Austria-Schwanberg. Jest uczestnikiem oraz komisarzem Międzynarodowych Plenerów Młodych w Miastku. Malarstwo i akcje plenerowe połączone z odczytami: „O timbrze”, „O otyłości”, „O zaistnieniu ognia”, „Pojedynek”, „Pety”. Obok działalności plastycznej nieobca jest mu też działalność literacka. Szulc to autor wierszy nagrodzonych w piwnicy poetyckiej „Bastard” – Wrocław 1970 (nagroda główna publiczności). Autor dwóch dramatów teatralnych – „Pięknotyła”, „Pakiety”, esejów poetyckich i erotyków. Twórca autorskiego spektaklu „Sacrum” – Konin 05.1974 r. Współtwórca, projektant oprawy plastycznej widowisk plenerowych teatru „Rondo” w Słupsku. Uczestnik plenerów „M jak morze” w Ustce.
50-lecie pracy twórczej Andrzeja Szulca
- 5 listopada 2020 r. – 10 stycznia 2021 r.
- Galeria Kameralna
- Słupsk
- ul. Partyzantów 31 a