Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/fd179b00-fb82-4280-84fd-b8c0e66839b4.jpg Coraz więcej dzieci zapisuje się do SKS-ów. Podsumowanie programu Szkolny Klub Sportowy w województwie pomorskim

Coraz więcej dzieci zapisuje się do SKS-ów. Podsumowanie programu Szkolny Klub Sportowy w województwie pomorskim

Laureaci konkursu "Aktywni razem z programem SKS"

Na Pomorzu w 2017 r. w ramach programu Szkolny Klub Sportowy (SKS) powstało aż 900 klubów, w których uprawianych jest 60 dyscyplin sportowych. Powodzeniem cieszą się m.in. zajęcia z unihokeja, badmintona i zumby.

 

7 grudnia 2017 roku w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczny program Szkolny Klub Sportowy w województwie pomorskim. Wręczono też nagrody w konkursie „Aktywni razem z programem SKS”. Nagrodzonych zostało siedem szkół, które prowadzą zajęcia w ramach SKS.  Organizatorem konferencji był  Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, którego przewodniczącym jest Dariusz Męczykowski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego (PO).

 

 

„Szkoła jest częścią lokalnej wspólnoty”

Rządowy program Szkolny Klub Sportowy od lat wspierany jest także przez samorządy. Marszałek województwa pomorskiego wsparł m.in. działanie Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, którego celem jest koordynowanie zajęć  SKS na Pomorzu.  – Dla  samorządu województwa jest niezwykle ważne to, że tego typu program jest dedykowany młodzieży, która nie jest objęta profesjonalnym szkoleniem klubowym – mówił podczas konferencji marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.  – Po pierwsze, jest to aktywizacja młodzieży na terenach wiejskich i w małych miastach, po drugie chodzi właśnie o młodzież, która nie jest objęta profesjonalnym szkoleniem sportowym. Po trzecie jest to świetna okazja żeby pokazać dzieciom i młodzieży jak aktywnie można wykorzystać wolny czas. Nie tylko przed komputerem, ale ruch jest niezwykle ważny – wyliczał marszałek. Ważne też by dzieci i ich rodzicie mogli przez cały korzystać ze szkolnej infrastruktury sportowej, także po lekcjach, co nie zawsze jeszcze jest możliwe. 

 

Konkurs „Aktywni razem z programem SKS”

Szkolny Klub Sportowy to program nawiązujący do sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych, skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zajęcia w ramach programu SKS odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po 60 minut. – Kluczem, by Szkolny Klub Sportowy dobrze działał jest zaangażowany nauczyciel wychowania fizycznego – mówi Dariusz Męczykowski, prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. – W Gdańsku, jak i w całym województwie pomorskim, przyzwyczaja się dzieci do aktywności fizycznej. Mają do tego bardzo dobre warunki. Programy rządowe, czy te urzędu marszałkowskiego pomagają w zachęcaniu uczniów do aktywności fizycznej. Trzeba pamiętać, że w SKS-ach mogą brać udział wszystkie dzieci, które lubią sport – podkreślił Męczykowski.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku ogłosił konkurs dla pomorskich szkół na zaprezentowanie w postaci krótkiego filmu o tym, jak w ich placówkach organizowane są zajęcia w ramach SKS. Marszałek wręczył nagrody trzem zwycięskim Szkolnym Klubom Sportowym oraz 4 wyróżnionym.

 

Laureaci konkursu:

 

1 miejsce

Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach – prowadząca Agnieszka Garapuczyk.

Zajęcia „Marchewkowa Zumba”

 

2 miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie – prowadzący Jerzy Saldat

Zajęcia z badmintona

 

3 miejsce

Szkoła Podstawowa w Kończewicach – prowadzący Marcin Czarnecki

„Nocny Maraton Sportowy”

 

Wyróżnienia:

– Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem – prowadzący Mirosław Kowalczyk,

– I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie – prowadzący Bogdan Kalińczak,

– Szkoła Podstawowa w Drewnicy – prowadząca Halina Grudka,

– Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim – prowadząca Marta Krasińska.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody pieniężne z budżetu samorządu województwa pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.