Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Uśmiechnięta kobieta w ludowym stroju

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

 

Podczas zebrania Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku WP 23 października 2017 r. wicemarszałek Krzysztof Trawicki wręczył listy gratulacyjne producentom żywności z Pomorza, którzy reprezentowali nasz region podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food w Łodzi.

 

Dwie imprezy, osiem nagród

Podczas Targów Smaki Regionów, które odbyły się w Poznaniu w dniach 23-26 września 2017 r., aż 10 wystawców z Pomorza prezentowało swoje produkty. Były to m.in. miód, zylc, syrop z pędów sosny, smalec z gęsi, pasztet z dorsza oraz sery kozie, naturalne lody i ciasta. To największe wydarzenie w świecie targów w Polsce przyciągnęło tysiące zwiedzających, którzy byli zainteresowani naszymi lokalnymi przysmakami. Zostały one wyróżnione licznymi nagrodami, o których pisaliśmy tu.

Kolejną okazją do zaprezentowania pomorskich produktów lokalnych były Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food. W Łodzi w dniach 13-15 października obecnych było 7 wystawców z Pomorza, a nagroda Złoty Medal Targów Natura Food 2017 trafiła do Mleczarni Skarszewy za wyrabiany według żuławskiej receptury ser Werderkäse. Więcej o targach oraz wyróżnieniach dla województwa pomorskiego przeczytacie tu.

Prezentacja żywności na ogólnopolskich targach to świetna okazja do promocji województwa pomorskiego i jego kultury, a także do nawiązywania kontaktów biznesowych. Marszałek Mieczysław Struk podziękował wszystkim wystawcom z Pomorza za ich udział w targach. Poniżej lista wyróżnionych producentów żywności:

 • Bytów Browar Kaszubski Sp. z o.o.
 • Kawiarnia Capuccino Cafe Sopot (lody naturalne)
 • Fungopol sp. j. Cis-Bankiewicz, Skórczewski
 • Gospodarstwo rolne Lipowa Dolina Kaszuby
 • Restauracja Four Winds Karol Urbanowicz
 • Pasieka stacjonarna Jan Freda
 • Hotel Stary Browar Kościerzyna
 • Kółko rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Karczmie (pierogi z kaczką)
 • Pracownia wypieków Magdalena Kuczyńska
 • Pani Jolanta Myszk (kiszka kaszubska)
 • Restauracja Gryfon Anna i Piotr Lisakowscy
 • Kółko rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Rokocinie
 • Zen ­Jedz zdrowo, Zenon Szymański

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.