Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Termomodernizacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/124e2b3e-eafe-4855-8fc2-c0f137c7967c.jpg Zwiększone unijne dofinansowanie trafi również na Żuławy. Ponad 200 tys. zł na inwestycje w powiecie nowodworskim

Zwiększone unijne dofinansowanie trafi również na Żuławy. Ponad 200 tys. zł na inwestycje w powiecie nowodworskim

Fot. źródło: facebook.com/pomorskiewuni

Unijne dofinansowanie będzie przeznaczone na budowę węzła integracyjnego w Nowym Dworze Gdańskim oraz na termomodernizację budynków w Stegnie. Dodatkowe pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego to zasługa korzystnych różnic kursowych euro i złotówki.

 

Aneksy umów oraz symboliczne czeki przekazał samorządowcom z Żuław członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Spotkanie odbyło się 4 października 2019 r. w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Inwestycje w stolicy Żuław

Na budowę węzła integracyjnego w Nowym Dworze Gdańskim przeznaczonych będzie ponad 59 tys. zł dodatkowego dofinansowania. Pozwoli to na budowę dróg rowerowych wraz z parkingiem oraz na realizację kampanii promującej transport zbiorowy. Drugim projektem realizowanym w stolicy Żuław jest termomodernizacja budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 2. W ramach inwestycji zainstalowana zostanie m.in. kotłownia gazowa oraz wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania. Ten projekt otrzyma około 108 tys. zł.

 

Oraz w Stegnie

Z kolei w gminie Stegna, która otrzyma około 36 tys. zł realizowana jest termomodernizacja budynków gminnego ośrodka zdrowia w Stegnie, Drewnicy oraz w Rybinie, gdzie dodatkowo prace prowadzone są w Domu Kultury. Wykonane prace pozwolą wymienić źródła ciepła na ekologiczne, dzięki czemu zmniejszy się emisja do atmosfery pyłów i gazów cieplarnianych.  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.