Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/shenzhen-g192d54a84_1920.jpg Zrozumieć Chiny. Seminarium nie tylko dla przedsiębiorców

Zrozumieć Chiny. Seminarium nie tylko dla przedsiębiorców

Shenzen, Chińska republika Ludowa. Fot. pixabay.com
11.05.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.05.2022

Jak prowadzić biznes z Chińską Republiką Ludową? Czym jest Nowy Jedwabny Szlak? To tylko niektóre z tematów jakie będą poruszone na seminarium pod hasłem „Zrozumieć Chiny”. W programie przewidziana jest również dyskusja z przedstawicielami pomorskich firm obecnych na rynku Państwa Środka.

Seminarium odbędzie się 26 maja 2022 r. w Centrum Hevelianum. Udział jest bezpłatny. Wymagana jest jednak uprzednia rejestracja.

Zrozumieć Chiny

O tym, że Chiny to gospodarcza potęga nikogo nie trzeba przekonywać. Jest to jednak państwo o zupełnie odmiennej kulturze oraz zupełnie inaczej postrzegające zagadnienia geopolityczne. Prowadzenie tam interesów wymaga całkowicie nowego podejścia do biznesu. Dlatego Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach oraz Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego organizuje seminarium dla przedsiębiorców, ale i dla wszystkich zainteresowanych tematyką chińską.

Co w programie?

Wykładem wprowadzającym do seminarium będzie wystąpienie profesora Bogdana Góralczyka, byłego ambasadora RP w krajach Azji, który postara się odpowiedzieć na pytanie: „Czy przewodniczący Xi Jiping zrealizuje swoje Chińskie Marzenie?”. Dalej będzie mowa o chińskiej transformacji technologicznej oraz o koncepcji i Nowego Jedwabnego Szlaku. Na zakończenie przewidziana jest dyskusja panelowa o konsekwencjach dla polskiego biznesu, jakie wynikają z obecnej sytuacji geopolitycznej Chin.

Rejestracja udziału w seminarium TUTAJ 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.