Edukacja i sport
Żeglują i uczą się. Tak wyglądają letnie obozy Zdolnych z Pomorza

Żeglują i uczą się. Tak wyglądają letnie obozy Zdolnych z Pomorza

Fot. mat. UMWP
23.07.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
23.07.2021

Ponad 240 najzdolniejszych uczniów z Pomorza żegluje, uczy się i wspólnie spędza czas na letnim obozie Zdolnych z Pomorza. Pierwszy turnus już za nami. Uczestniczyło w nim 40 uczniów.

Obozy odbywają się w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Letnie obozy

Letnie obozy Zdolnych z Pomorza to już tradycja. To wyróżnienie i nagroda dla najlepszych z najlepszych. W obozie uczestniczą między innymi finaliści i laureaci olimpiad czy konkursów na szczeblu krajowym. W zeszłym roku, z powodu pandemii obozy nie odbyły się. Za to w 2021 r. uczestniczyć w nich będzie rekordowa liczba aż 240 uczniów. To dwa razy więcej niż zwykle. Pierwszy turnus dla 40 uczniów już za nami.

Żagle, nauka i zabawa

Tygodniowy wyjazd do Narodowego Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu to nie tylko okazja do zdobywania umiejętności morskich. Oprócz codziennych zajęć żeglarskich, młodzi Zdolni uczestniczą też w zajęciach matematyczno-fizycznych, społecznych i przyrodniczych. Ich program jest bardzo szeroki. Organizowane są między innymi liczne warsztaty rozwijające kompetencje i oraz umiejętności społeczne.

– Mój syn wrócił zachwycony przeprowadzonymi zajęciami i świetną atmosferą. Po pandemicznej izolacji pobyt w Górkach Zachodnich to nieoceniona terapia – mówi mama jednego z uczestników.

Kolejne turnusy w tygodniowych cyklach będą odbywać się do końca sierpnia.

Zdolni z Pomorza

Zdolni z Pomorza to przedsięwzięcie strategiczne Samorządu Województwa Pomorskiego, realizowane we współpracy z powiatami i pomorskimi uczelniami, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu wszechstronne wsparcie mogą uzyskać uzdolnieni uczniowie w takich dziedzinach jak np. matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, a także z obszarów związanych z kompetencjami społecznymi. Warto dodać, że w roku szkolnym 2020/2021 w programie wzięło udział 1464 uczniów z całego województwa pomorskiego, a zajęcia trwały łącznie ponad 13,4 tys. godzin.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.