Praca
Mężczyzna spawa elementy w wartszacie

Zawodowe odkrywanie talentów. Trwa Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Fot. unsplash.com / Maxime Agnelli
06.11.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
06.11.2020

W specjalnym wydarzeniu promującym szkolnictwo zawodowe i podnoszenie kwalifikacji będzie można wziąć udział w dniach 9-13 listopada zarówno on-line, jak i stacjonarnie w Berlinie. To inicjatywa, podczas której uczestnicy skorzystają ze szkoleń, webinariów i spotkań z doradcami zawodowymi.

W całej Polsce organizowanych jest 37 wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Umiejętności Zawodowych, natomiast wszystkie państwa unijne przygotowały ponad 500 różnorodnych aktywności. Można do nich dołączyć za pośrednictwem platformy internetowej European Vocational Skills Week.

 

Szkolenie zawodowe się opłaca

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych odbywa się od pięciu lat. W tym roku przybrał wyjątkową, hybrydową formę ze względu na pandemię. Tematem przewodnim kampanii jest „Kształcenie i szkolenie zawodowe na rzecz przemian proekologicznych i cyfrowych”, które zgodne są z priorytetami Komisji Europejskiej na lata 2019-2024. Chodzi o ekologiczny Zielony Ład oraz Europę dostosowaną do ery cyfrowej.

Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jakie znaczenie w UE ma kształcenie zawodowe i jakie szkolenia pomagają młodym ludziom odkrywać swoje talenty. Specjaliści opowiedzą o potencjale kryjącym się w umiejętnościach zawodowych, możliwościach rozwoju, pracy i praktyk za granicą. W Gdyni odbędzie się konkurs dla fryzjerów na fryzurę i makijaż retro, a technologowie odzieży stworzą konkursową suknię balową w myśli idei „zero waste”. Ponadto pracodawcy będą mogli poznać korzyści płynące z inwestowania w zasoby ludzkie poprzez podnoszenie kwalifikacji pracowników, przekwalifikowywanie osób dorosłych, wspieranie kształcenia i szkolenia młodych ludzi na rzecz rozwoju kadr przyszłości.

Informacje o wydarzeniach oraz rejestracja dostępna jest na stronie European Vocational Skills Week 2020.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.