Gospodarka
Stosy groszy

Zapełnij wirtualną puszkę i wesprzyj hospicjum na Facebooku

Fot. Pixabay.com
30.10.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
30.10.2020

Z uwagi na pandemię w tym roku na cmentarzach nie będzie tradycyjnej zbiórki pieniędzy do puszek na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Datek będzie można przekazać m.in. za pomocą Facebooka.

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku jest prowadzone przez Fundację Hospicyjną.

Każda złotówka ma znaczenie

Co roku gdańskie hospicjum opiekuje się ok. 3 tys. pacjentów. Pomoc jest udzielana w domach terminalnie chorych lub w hospicjum stacjonarnym. Hospicjum jest częściowo finansowane z NFZ-u, jednak te środki nie są wystarczające. Do tej pory były organizowane zbiorki w ramach Pół Nadziei oraz na cmentarzach w okolicach 1 listopada. – Zawsze mogliśmy liczyć na szczodrość darczyńców, zatrzymujących się przy kwestujących na cmentarzach wolontariuszach – mówi Paweł Ryta, koordynator akcji charytatywnych Fundacji Hospicyjnej. Jednak w związku z epidemią koronawirusa w tym roku nie było takiej możliwości, co w dużym stopniu odbiło się na finansach placówki. Dlatego też Paweł Ryta apeluje, aby rozpalalić Światło dla Hospicjum. – To jedna z najważniejszych akcji w ciągu roku, pozwalających zebrać środki na pokrycie części kosztów opieki, na którą finansowanie z NFZ jest niewystarczające. Tylko dzięki ludziom o wielkich sercach Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza będzie mogło nieść skuteczną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i dorosłym u kresu życia w rzeczywistości naznaczonej koronawirusem. Wciąż przyjmujemy nowych podopiecznych i trwamy przy ich łóżkach – tłumaczy Ryta.

Hospicjum można wesprzeć poprzez datki za pośrednictwem:

  • link do zbiórki na Facebooku
  • wpłaty na stronie Pomagam Hospicjum
  • dotpay  hospicjum  (okienko do wpłaty znajduje się w połowie strony głównej
    wpłatę na konto Fundacji Hospicyjnej: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 z dopiskiem „światło dla hospicjum”

Podziękowanie dla ofiarodawców

Wyrazem wdzięczności i chęci bycia razem w tych szczególnych dniach,  będzie msza św. w intencji bliskich zmarłych darczyńców i wolontariuszy hospicjum. Zostanie odprawiona w niedzielę, 8 listopada o godz. 15.00 i będzie transmitowana na żywo na profilu facebookowym  Hospicjum Dutkiewicza. Fundacja zachęca do przesyłania imion bliskich zmarłych na dedykowany mail: wspominamy@hospicja.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.