Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/Obraz-412.jpg Pociąg regionalny na stacji Dziemiany

Zamiast biletu – dowód rejestracyjny. Dziś pociągiem pojedziesz za darmo

Fot. Aleksander Olszak
18.09.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
18.09.2020

Jak co roku, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały dzień będzie można za darmo korzystać z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego. Wystarczy być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i mieć ze sobą dowód rejestracyjny.

 

Dzień bez samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Pociągiem za darmo

Samorząd województwa pomorskiego zachęca, aby 22 września 2020 r. tradycyjnie zostawić samochód w domu i w podróż wybrać się pociągiem. Tego dnia bowiem wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować koleją za darmo. Wystarczy w podróż zabrać dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument tożsamości. Bezpłatne przejazdy będą możliwe wszystkimi pociągami regionalnymi Polregio oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Oferta będzie obowiązywać na terenie całego województwa, tj. pomiędzy stacjami: Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Prabuty i Stare Pole. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez cały dzień.

 

Przez metropolię bez biletu

Bezpłatne w tym dniu będą również przejazdy komunikacją miejską na terenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że właściciele samochodów będą mogli za darmo jeździć trolejbusami, tramwajami i autobusami w metropolii trójmiejskiej oraz 14 gminach. Podobnie jak w przypadku pociągów, w razie kontroli biletowej należy okazać dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.