Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/imgonline-com-ua-dexifQDeTAACt6lfZ-1.jpg Zakład Patomorfologii w Kościerzynie z akredytacją CMJ. To pierwszy ośrodek  na Pomorzu

Zakład Patomorfologii w Kościerzynie z akredytacją CMJ. To pierwszy ośrodek na Pomorzu

Zakład Patomorfologii w szpitalu w Kościerzynie. Fot. materiał prasowy szpitala
21.07.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
21.07.2022

Zakład Patomorfologii działający na terenie Szpitala Specjalistycznym w Kościerzynie otrzymał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To pierwsza placówka w województwie pomorskim, a czwarta w Polsce, z takim wyróżnieniem.

Akredytacja została przyznana 18 lipca 2022 r.

To ogromny sukces

Przyznanie tego certyfikatu Zakładowi Patomorfologii świadczy o spełnieniu przez ośrodek wyjątkowo restrykcyjnych wymagań dotyczących jakości przeprowadzanych badań. Chodzi o rzetelność, przestrzeganie procedur i wykorzystywanie systemów informatycznych, które kontrolują całą procedurę badań. To dla szpitala ogromny sukces.

– Przystąpiliśmy do akredytacji i jako czwarty zakład w Polsce zdaliśmy ten bardzo trudny egzamin – mówi Michał Kujach, kierownik Zakładu Patomorfologii w Szpitalu w Kościerzynie. – Zdecydowaliśmy się iść na tzw. pierwszy ogień i jako pierwsi w województwie pomorskim otrzymaliśmy akredytację. To jest naprawdę ogromny sukces dodał Kujach.

Zakład Patomorfologii w szpitalu w Kościerzynie. Fot. materiał prasowy szpitala

Zakład Patomorfologii w szpitalu w Kościerzynie. Fot. materiał prasowy szpitala

Jeden spośród 60

O akredytację ubiegało się 60 zakładów z całego kraju. Szpital w Kościerzynie utorował więc drogę innym tego typu placówkom w regionie. To wyróżnienie daje placówce prestiż, ale też potwierdza wysoką jakość przeprowadzanych w Kościerzynie badań.

–  Posiadanie akredytacji można porównać do gwiazdek w jakości hoteli. Bez akredytacji nie ma się żadnej gwiazdki, a akredytacja to z kolei co najmniej pięć gwiazdek – tłumaczy doktor Kujach.

Droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Wymagała ogromnego zaangażowania wszystkich pracowników zakładu, a akredytacja tylko potwierdziła, że taki wysiłek warto było podjąć.

– Kryteria akredytacyjne są wysoce restrykcyjne. Trzeba spełnić szereg wymogów jakościowych, proceduralnych i sprzętowych. Dla pacjentów i lekarzy klinicystów to sygnał, że badania wykonywane w Kościerzynie są przeprowadzane naprawdę wyjątkowo rzetelnie, zgodnie z najwyższymi standardami – podsumowuje Michał Kujach.

Akredytacja została przyznana na trzy lata.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.