Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Ustce znowu działa. To kolejny etap odmrażania służby zdrowia na Pomorzu

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Ustce znowu działa. To kolejny etap odmrażania służby zdrowia na Pomorzu

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, w którym mieści się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce już przyjmuje pacjentów. To ostatnia jednostka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, która wznawia działalność po okresie zamknięcia z powodów pandemii koronawirusa.

 

Oddział rozpoczął pracę po okresie zamknięcia spowodowanym decyzją wojewody pomorskiego. Pomieszczenia były zarezerwowane na potrzeby chorych na COVID-19.

 

Na początku 13 pacjentów

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce działa na jednym piętrze, gdyż pomieszczenia drugiego z pięter placówki są remontowane. Zgodnie z wytycznymi zabezpieczenia epidemiologicznego pacjenci przyjmowani są pojedynczo lub niewielkich grupach. Obecnie do ZPO przyjętych będzie 13 pacjentów. Po zakończeniu remontu pozostałych pomieszczeń przyjęta będzie większa grupa pacjentów.  – Z powodu trwającej nadal pandemii koronawirusa każdy pacjent przyjmowany do ZPO poddawany jest testom na obecność COVID-19. Do odwołania wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów – informuje rzecznik szpitala Marcin Prusak.

 

Dla kogo opieka?

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce świadczy usługi dla osób potrzebujących wsparcia, pielęgnacji i opieki. Warunki są możliwie najbardziej zbliżone do domowych. Z usług zplacówki korzystają osoby starsze, które nie wymagają opieki szpitalnej, ale ich stan zdrowia nie pozwala na swobodne funkcjonowanie w domu. Zakład przyjmuje przede wszystkim pacjentów, którzy mają znaczne problemy z samodzielnością.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Mickiewicza 12 w Ustce powinny wypełnić dokumenty zgłoszeniowe znajdujące się na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Wypełnione dokumenty należy wysłać pocztą na adres zakładu. Decyzja o przyjęciu osoby zgłaszanej zostanie podjęta po weryfikacji dokumentów

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.