Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/183c61bd-c713-403c-ad40-7f2263a80855-1.jpg Z mapą można biegać lub spacerować. Dla uczestników do wyboru są cztery trasy, wszystkie w okolicach Pachołka

Z mapą można biegać lub spacerować. Dla uczestników do wyboru są cztery trasy, wszystkie w okolicach Pachołka

Mężczyzna z dzieckiem

To już 13. wyprawa w nowej formule. Tym razem Samodzielny Harpuś dotrze do oliwskiego wzniesienia Pachołek. Spacerować będzie można od 18 do 26 lipca 2020 r.

 

Wystarczy zgłosić swój udział i wyruszyć na niezwykłą przygodę. Każde wydarzenie odbywa się samodzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Zasady na czas pandemii

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się, a każdy sam decyduje sam jakiego dnia i o jakiej porze wybierze się na trasę. W Strefie Uczestnika na stronie www podane będą daty i godziny otwarcia i zamknięcia trasy w terenie. Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona od 18 lipca godz. 11. 00 do 26 lipca godz. 18. 00) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu.

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.

Start/meta będzie znajdować się przy kapliczce przy ul. Tatrzańskiej. Współrzędne GPS: 54.413507 N, 18.553496 E.

Opłata startowa –  pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco na aktywne w danym momencie Samodzielne Harpusia, a konkretne daty podane są w Strefie Uczestnika. 

Regulamin  

 

Cele imprezy

Chodzi o rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zamiłowania do turystyki aktywnej i rekreacji oraz zachęcenie do aktywności społeczeństwa na świeżym powietrzu. Ważna jest też popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku dla rodzin, praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego w trójmiejskich dzielnicach.

 

Samodzielny harpuś_Pachołek_baner

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.