Gospodarka
Peczerska Ławra

Z Gdańska do Kijowa w niecałe 2 godziny. Nowe, tanie połączenie lotnicze już od marca 2021 roku

Peczerska Ławra w Kijowie. Fot. Pixabay.com
04.12.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.12.2020

Linie SkyUp poinformowały, że od 29 marca 2021 r., trzy razy w tygodniu, będzie można polecieć do na największe ukraińskie lotnisko w Boryspolu niedaleko Kijowa. Podróż potrwa prawie 2 godziny.

W związku z epidemią do końca października z połączeń z gdańskiego lotniska skorzystało 1,59 mln osób. Obecnie wykonywanych jest 30 połączeń do 12 krajów, a od końca października obowiązuje zimowy rozkład lotów.

Trzy loty w tygodniu

Pierwsze połączenie tanimi liniami lotniczymi SkyUp planowane jest na poniedziałek, 29 marca 2021 r. Samolot wyleci z Gdańska o godz. 19.40, a podróż potrwa 1h 50 min. W drogę powrotną pasażerowie wyruszą o godz. 17.50 czasu lokalnego. Loty odbywać się będą także w środy i soboty.
Trasa z Kijowa do Gdańska będzie obsługiwana przez Boeingi 737-800 NG.

– Cieszy nas zamiar rozpoczęcia lotów do Gdańska przez nową ukraińską niskokosztową linię SkyUp.  W dobie koronawirusa niewiele linii decyduje się na ekspansję i zdobywanie nowych rynków – mówi prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.  To bardzo pożądany kierunek zarówno biznesowo, jak i turystycznie. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że do wiosny, kiedy linia SkyUp chce wystartować, sytuacja na rynku lotniczym będzie niepewna. Potrzebne jest wyhamowanie pandemii i zmiana przepisów epidemicznych na Ukrainie i w Polsce, wobec podróżujących do nas obywateli Ukrainy – dodaje Kloskowski.

Do Kijowa latają linie Wizz Air. W drugiej połowie grudnia Ryanair zapowiedział wznowienie lotów do Odessy, a Wizz Air do Charkowa i Lwowa.

Lokalny przewoźnik wyrusza w świat

Linia lotnicza SkyUp istnieje od dwóch lat i do tej pory działała tylko na ukraińskim rynku. Od 2021 r. planuje wejść na europejski rynek. Zamierzać obsługiwać m.in. lotniska w Gdańsku i Modlinie. Przewoźnik zaplanował aż 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.