Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyremontowana chirurgia, nowy sprzęt oraz winda. Będą zmiany w bytowskim szpitalu

Wyremontowana chirurgia, nowy sprzęt oraz winda. Będą zmiany w bytowskim szpitalu

Szpital Powiatu Bytowskiego

Wartość inwestycji to 6 mln zł. W głównym budynku Szpitala Powiatu Bytowskiego za trzy miesiące zostanie m.in. zamontowana nowa winda. Połączy izbę przyjęć z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

 

Wartość projektu dotycząca Wyrównania dostępu do usług zdrowotnych poprzez kompleksowość opieki nad pacjentem Szpitala Powiatu Bytowskiego sp. z o.o. w ramach świadczeń stacjonarnych szpitalnych to prawie 6 mln zł, z czego 3,7 zł mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Nowocześnie i wygodnie

W ramach projektu zostanie wyremontowany blok operacyjny oraz oddział chirurgiczny ogólny. Będzie nowe wyposażenie, sprzęt otrzyma też interna. Powstanie nowy ciąg komunikacyjny z windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz dla chorych przewożonych przez personel medyczny na łóżkach szpitalnych. Z czwartej windy już za trzy miesiące będą mogli korzystać wyłącznie pacjenci przebywający w szpitalu i personel medyczny.

– To ogromne ułatwienie dla pacjentów i pracowników – mówi Beata Ładyszkowska, prezes szpitala. – Kolejne usprawnienie w szpitalu, poprawiające komfort leczenia i pracy. Co ważne, to także koniec z przechodnimi oddziałami, niewygodnymi zarówno dla pacjentów, jak i dla pracowników szpitala – tłumaczy Ładyszkowska. Remont potrwa trzy miesiące.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.