Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Wypoczynek na plaży i kąpiele wodne w czasie epidemii możliwe pod pewnymi warunkami. Dowiedz się, jakimi

Wypoczynek na plaży i kąpiele wodne w czasie epidemii możliwe pod pewnymi warunkami. Dowiedz się, jakimi

Plaża w Gdańsku-Brzeźnie

Limit osób na plaży i odległości między osobami przebywającymi nad wodą oraz przestrzeganie zasad higieny to m.in. podstawowe wytyczne, których będą musieli przestrzegać wszyscy spragnieni kąpieli słonecznych i wodnych.

W Polsce 18 kąpielisk zostanie otwartych od 1 czerwca. W województwie pomorskim będzie czynne jedno w Gdańsku-Brzeźnie. Większość zostanie otwarta pod koniec czerwca lub na początku lipca. Łącznie to 623 miejsca w naszym kraju.

 

Jakie są wytyczne?

Na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie czytamy, że: „Korzystanie z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 i związane z tym ryzyko infekcji dotyczy zasadniczo szerzenia się infekcji drogą kropelkową i przez bezpośredni kontakt”.

Na jedną osobę przebywajacą na plaży mają przypadać 4 mkw powierzchni (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących). Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych w czasie kąpieli w wodzie, ale też podczas oczekiwania na wejście na teren kąpieliska (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących). Trzeba unikać zatłoczonych plaż lub miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska. Zaleca się zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania, a także częste mycia rąk wodą z mydłem lub preparatami antybakteryjnymi zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed posikiem i po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku. Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).

 

Zakaz wstępu nad wodę

Z plaż i kąpielisk nie mogą korzystać osoby przebywające na kwarantannie lub w izolacji, zamieszkujące z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji, a także z kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.