Gospodarka
Zapalony znicz na grobie

Wszystkich Świętych 2020: cmentarze zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek

Fot. Aleksandra Chalińska
30.10.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
30.10.2020

Podczas specjalnej konferencji prasowej zwołanej w piątek, 30 października premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że od jutra, czyli soboty, 31 października wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte. Ponowne otwarcie nekropolii ma nastąpić we wtorek, 3 listopada.

Premier zaapelował o to, by groby najbliższych odwiedzać dopiero od połowy listopada, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju będzie stabilniejsza.

 

AKTUALIZACJA 31.10.2020

W związku z zamknięciem cmentarzy została odwołana specjalna organizacja ruchu drogowego wokół największych nekropolii. Na pomorskie ulice nie wyjadą też cmentarne linie autobusowe, które włodarze miast przygotowali z okazji Wszystkich Świętych. Komunikacja miejska będzie działała w oparciu o normalne rozkłady jazdy.

 

Zamknięte cmentarze

Cmentarze mają być zamknięte przez trzy kolejne dni, aby zachować zasady dystansu społecznego. – Nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka zakażenia, wywołanego tym, że w jednym miejscu gromadzą się tłumy – mówił Mateusz Morawiecki. – Proszę się powstrzymać od wszelkich wyjazdów i zostać w domach – zaznaczył.

Zamknięcie cmentarzy nie dotyczy organizowania uroczystości pogrzebowych oraz związanych z nimi czynności.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.