Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wsparcie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. W Bytowie ruszy projekt „Razem w drodze Q przyszłości”

Wsparcie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. W Bytowie ruszy projekt „Razem w drodze Q przyszłości”

Podpisanie umów w Bytowie. Fot. Hanna Buksińska

Ponad milion złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego na szkolenia, warsztaty, doradztwo zawodowe i spotkania z psychologami. Skorzystają rodzice i dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka.

 

Wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, starosta bytowski Leszek Waszkiewicz i wicestarosta Zbigniew Batko, 14 lutego 2018 r. podpisali umowę na realizację projektu „Razem w drodze Q przyszłości”. Jego całkowita wartość to ponad 1,2 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 1,028 mln zł.

 

Pomoc dla 135 osób

Z pomocy profesjonalnych trenerów, doradców zawodowych i psychologów skorzysta 135 osób. Przygotowano dla nich trzy programy: Akademię dobrego rodzica, Akademię Q dorosłości i Akademię szczęśliwego dziecka. Z pierwszego skorzystają osoby sprawujące pieczę zastępczą, a z drugiego wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych, którzy zaczynają samodzielne, dorosłe życie. Będą szkolenia zawodowe, warsztaty, kursy na prawo jazdy i pomoc doradcy zawodowego. Z kolei Akademia szczęśliwego dziecka to treningi twórczego myślenia, budowania relacji rodzinnych, nawiązywania kontaktu z innymi i sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami dla osób, które objęte są pieczą zastępczą.

Projekt będzie realizowany na terenie powiatu bytowskiego od 1 kwietnia 2018 r. do końca 2020 r.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.