Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Praca
Wracasz na Pomorze z zagranicy i chcesz tu pracować? Nie czekaj i zgłoś się do projektu „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję”. Ostatnie wolne miejsca

Wracasz na Pomorze z zagranicy i chcesz tu pracować? Nie czekaj i zgłoś się do projektu „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję”. Ostatnie wolne miejsca

Fot. pixabay.com

Pomoc doradców, szkolenia, stypendia i konkretne oferty pracy. To tylko część oferty, jaką przygotował Wojewódzki Ośrodek Pracy, dla powracających z emigracji Pomorzan. Ze wsparcia skorzystało już 13 osób. Zostały jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć. Chętnych jest wielu.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 . Organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość.

 

Pomorskie. Tu wracam…

Z emigracji do kraju wraca coraz więcej Polaków. To zarówno skutek wcześniej podjętych decyzji, zmian na zagranicznych rynkach pracy, jak i pandemii Covid-19. – Dlatego chcemy pomóc osobom powracającym z zagranicy w adaptacji w nowym miejscu pracy i znalezieniu zatrudnienia – informuje Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Nasz projekt skierowany jest do osób powyżej 30 roku życia, które wróciły do Polski i aktualnie są bezrobotne. Ale szczególnie zachęcam do udziału w projekcie kobiety, osoby powyżej 50 roku życia oraz z niepełnosprawnościami – dodaje. Do tej pory do projektu zakwalifikowanych zostało 13 osób.  – Zostało jeszcze 37 miejsc. Może jedno z nich czeka właśnie na Ciebie? – zaprasza dyrektor WUP. A co oferuje projekt?

 

I tu pracuję

Na uczestników projektu czeka między innymi indywidualna pomoc doradców. – Nasi pracownicy i partnerzy pomogą uzupełnić kwalifikacje zawodowe zgodne z Twoimi potrzebami i predyspozycjami. Możemy zorganizować bezpłatne kursy czy szkolenia – wylicza Żmudzińska. WUP oferuje także pomoc psychologiczną oraz prawną.  Co ważne, nasze szkolenia są w całości finansowane ze środków unijnych, a po ich ukończeniu można otrzymać nie tylko certyfikat, ale i konkretną ofertę pracy u sprawdzonego pracodawcy. A w jakich branżach można znaleźć pracę? – W wielu. Oferujemy szkolenia i oferty pracy np. w budownictwie, gastronomii, ale i w przemyśle stoczniowym oraz sektorach usług biznesowych – wylicza wicedyrektor WUP. Pomoc można także otrzymać na założenie własnej firmy.

 

Kilka informacji praktycznych

Projekt „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” skierowany jest do osób powracających z zagranicy, które pracowały lub mieszkały tam, co najmniej pół roku. – Na naszej stronie internetowej można wypełnić krótką ankietę, która odpowie na pytanie czy kwalifikujesz się do projektu – mówi przedstawicielka WUP. Informacje można także uzyskać w Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość. – Jeśli wróciłeś na Pomorze z zamiarem podjęcia pracy nie zastanawiaj się. Warto sprawdzić nasze propozycje i dołączyć do projektu.– zaprasza Katarzyna Żmudzińska.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.