Gospodarka
Zapalona świeczka na grobie

Wolontariusze w Gdańsku pomogą seniorom i niepełnosprawnym sprzątnąć groby

Fot. unsplash.com / Debaditya Chatterjee
27.10.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
27.10.2020

Akcja „Sprzątamy groby” skierowana jest do osób po 60. roku życia, niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy nie mogą samodzielnie uporządkować mogił swoich bliskich z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Wolontariusze uprzątną nagrobek i zapalą znicz w imieniu osoby zgłaszającej potrzebę pomocy. Organizatorzy akcji czekają na zgłoszenia do 31 października.

Fundacja Gdańska, która koordynuje akcję, cały czas szuka też chętnych wolontariuszy do pomocy.

 

Sprzątamy groby

Akcja „Sprzątamy groby” powstała, by pomóc seniorom, osobom niepełnosprawnym i wszystkim tym, którzy w okresie pandemii są szczególnie narażone na groźne powikłania w wyniku zakażenia Covid-19. Wolontariusze w okresie Wszystkich Świętych uprzątną nagrobek, zapalą znicz, a nawet zrobią zdjęcie mogiły, które zostanie przekazane osobie zgłaszającej potrzebę pomocy.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 575-317-781 (w godz. 9.00 – 17.00) oraz przez stronę internetową Fundacji Gdańskiej. Wolontariuszom należy podać dokładną lokalizację grobu, imię i nazwisko zmarłego oraz numer telefonu osoby zgłaszającej. Groby będą porządkowane do połowy listopada. Do akcji włączyło się już około 20 osób, ale ze względu na dużą liczbę mogił organizatorzy cały czas szukają kolejnych chętnych do pomocy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.